Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Genel Müdürlüğümüz ile Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü Arasında Ortak Çalışma Toplantısı Yapıldı

Genel Müdürlüğümüz ile Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü arasında 13 Haziran 2019 tarihinde Genel Müdürlüğümüzde ortak çalışma toplantısı gerçekleştirildi.
Genel Müdürlüğümüz ile Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü Arasında Ortak Çalışma Toplantısı Yapıldı

Genel Müdürümüz Nazif Yılmaz, Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Burcu Eyisoy Dalkıran'ı ve beraberindeki heyeti Genel Müdürlüğümüzde ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek "Ülkemiz, örgün din öğretimi alanında yüzyılı aşan bir tecrübeye sahip. Genel Müdürlüğümüz, Ülkemizin din öğretimi birikimini yurt dışındaki Türklere sunmakta, Müslüman ülke ve toplumlarla paylaşmaktadır. Bu doğrultuda; din öğretimi birikimi ve imam hatip okulları modeli tanıtılmakta, gelen taleplere göre program ve uzman desteği sağlanmakta, 80'i aşkın ülkeden öğrenci ülkemizdeki uluslararası Anadolu imam hatip liselerinde burslu olarak okutulmaktadır." şeklinde konuştu. 

"Ülkemizin Yüzyılı Aşan Din Öğretimi Tecrübesini Geliştiriyor ve Dünya ile Paylaşıyoruz"
"Dünyanın dört bir tarafından heyetler Genel Müdürlüğümüze gelerek başta imam hatip modeli olmak üzere; DKAB ve din-ahlâk-değerler alanındaki seçmeli dersleri merak ettiklerini ifade ederek tecrübe paylaşımında bulunmamızı istemektedirler." diyen Yılmaz "Aynı zamanda Anadolu imam hatip liselerinde temel İslam bilimleri dersleri ile fen, sosyal, spor ve sanat derslerinin bir arada öğrencilere sunulmasını, büyük bir ilgi ile karşılamaktadırlar. Genel Müdürlüğümüz, Ülkemizin din öğretimi tecrübesini her geçen gün geliştirmeye çalışmakta, elde edilen müktesebatı dünya ile paylaşmakta ve gerektiğinde hizmetlerine sunmaktadır. Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğümüzün yakın iş birliği kurarak, çalışmalarımıza destek vermesi vesilesiyle Genel Müdürümüzün şahsında bütün çalışma arkadaşlarına teşekkür ediyorum" şeklinde konuşarak ortak çalışma toplantısının önemine değindi. 

Ortak Çalışma Konuları Müzakere Edildi
Toplantıda; Uluslararası Anadolu İmam Hatip Liseleri, Uluslararası Kardeş Okul Projesi, Yabancı Heyetlerin Ağırlanması, Ülkemizin Din Öğretimi Tecrübesinin Paylaşılması, AİHL Öğrencilerinin Dil Eğitim Etkinlikleri Kapsamında Yurt Dışı Çalışmaları, Yabancı Ülkelerden Öğrenci ve Öğretmenlerin Yaz Eğitim Etkinlikleri Kapsamında Ülkemizde Ağırlanması, Din Öğretimi Alanındaki Tercümeler (Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretim Programları, İHL Meslek Dersleri Öğretim Programları, Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Tanıtım Kitapları vs. Çalışmalar) ve diğer ortak çalışma alanları ile öneriler müzakere edildi. 

"Ülkemizin Din Öğretimi Alanındaki Çalışmalarını Yerinde Görmek ve Yurt Dışında Tanınmasına Katkı Yapmaktan Mutluluk Duyuyoruz"
Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Burcu Eyisoy Dalkıran da ortak toplantı vesilesiyle yapılan davetten ve Din Öğretimi Genel Müdürlüğünde bulunmaktan dolayı duyduğu memnuniyetini dile getirerek "Bakanlığımız, Bakanlığımızın birimleri gibi Din Öğretimi Genel Müdürlüğümüz de çok önemli çalışmalar yapmaktadır. Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü olarak yapılan bu toplantıyı çok önemli görüyor, ülkemizin din öğretimi tecrübesinin yurt dışında tanınmasında yapabildiğimiz katkılar nedeniyle mutluluk hissediyoruz." şeklinde konuşarak hem toplantıda konuşulan gündemi hem de Genel Müdürlüğümüzün çalışmalarını yerinde görmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. 

Toplantıda Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz, Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Burcu Eyisoy Dalkıran'ın yanı sıra Din Öğretimi Genel Müdürlüğü heyetinde Uluslararası Eğitim ve Öğretim Daire Başkanı Mustafa Yıldız, Millî Eğitim Uzmanı Lokman Yıldırım, Eğitim Uzmanı Ahmet Gündüz, İngilizce Öğretmeni Pınar Akyürek; Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü heyetinde ise İkili İlişkiler Daire Başkanı Mehmetali Akdağ, Şube Müdürü İrfan Gürsoy ve Eğitim Uzmanı Dr. Sultan Aydoğmuş yer aldı.

18-06-201918-06-2019

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.