Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Genel Müdürlüğümüz ile Diyanet İşleri Başkanlığı Arasında "Okul-Kur'an Kursu İşbirliğine Dayalı Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi" Protokolü İmzalandı

Genel Müdürlüğümüz ile Diyanet İşleri Başkanlığı Arasında

Genel Müdürlüğümüz ile Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü arasında "Okul-Kur'an Kursu İşbirliğine Dayalı Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi Protokolü" Genel Müdürümüz Nazif Yılmaz ile Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Kadir Dinç tarafından imzalandı. 

Protokolle, Genel Müdürlüğümüzce belirlenen imam hatip okulları ile Başkanlık Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğünce belirlenen Kur'an kursları iş birliğinde örgün eğitime devam eden ve aynı zamanda hafızlık yapmak isteyen öğrencilerin, hafızlık eğitimi süreci ve sonrasındaki eğitim-öğretim süreçlerinin etkin, verimli ve sistematik bir şekilde gerçekleştirilmesi; mesleki, akademik, sosyal, kültürel, sportif ve ahlaki gelişimlerinin desteklenmesi amaçlanmıştır.   

"Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi Uygulama Usûl ve Esasları" Kitabı Güncellenecek
Genel Müdürlüğümüzce daha önce hazırlanıp hafızlık projesinde kılavuz kitap olarak kullanılan "Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi Uygulama Usûl ve Esasları" kitabı protokol kapsamında DİB Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü iş birliğinde güncellenerek ilgililerin istifadesine sunulacaktır.

 

28-05-201928-05-201928-05-2019

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.