Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Genel Müdürlüğümüz Mesleki, Sosyal, Kültürel ve Sportif Yarışmalar Düzenlemeye Devam Ediyor...

Genel Müdürlüğümüz Mesleki, Sosyal, Kültürel ve Sportif Yarışmalar Düzenlemeye Devam Ediyor...

Genel Müdürlüğümüzün 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı mesleki yarışmaları, sosyal kültürel sportif etkinlikleri tüm hızıyla devam ediyor.

Genel Müdürlüğümüz; Millî eğitimin genel amaçları doğrultusunda 2023 Eğitim Vizyonu kapsamında; Öğrencilerin ilgi ve yeteneklerine göre akademik, meslekî, sosyal ve kültürel gelişimlerine çok yönlü katkıda bulunmak amacıyla yerel, ulusal ve uluslararası düzeyde bilimsel, meslekî,  kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetler düzenlemeye devam ediyor.

Bilgi ve Hikmetin Yolunda Aktif Öğrenciler...

Genel Müdürlüğümüz tarafından organize edilen yarışmalarla Millî, manevi, tarihi ve kültürel mirasına sahip çıkan, medeniyetimizin değerlerini koruyan; aynı zamanda ahlâkî ve insani değerleri benimseyen, okuyan, düşünen, araştıran, yorumlayan, sorgulayan, yapıcı, üretken, bilgi ve hikmetin yolunda giden, çağımızın gerektirdiği bilgi ve becerilerle donanmış bireyler olmasına katkı sağlanması amaçlanıyor.

Genel Müdürlüğümüz tarafından Anadolu imam hatip liseleri ve imam hatip ortaokullarındaki meslek dersleri öğretimini desteklemek; öğrencilerin mesleki bilgi, beceri ve yetkinliklerini geliştirmek; sosyal ve kültürel gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla mesleki yarışmalar, sosyal kültürel sportif faaliyetler yapılmaktadır. Mesleki, Sosyal, Kültürel ve Sportif alanlarda düzenlenen etkinlik ve yarışmalarla ayrıca öğrencilerin hem akademik başarılarına katkı sağlanması hem de sosyal hayatta aktif birey olarak çok yönlü olmaları sağlanmaktadır.

Meslek Yarışmalarından Sosyal, Kültürel ve Sportif Alanlara Bir Çok Alanda Yarışmalar...

Öğrencilerin sosyal, kültürel ve sportif kabiliyetlerini üst düzeye taşımak ve bilgiyi kullanma yetisini artırmak için Genel Müdürlüğümüzün açtığı yarışmalar şu şekilde;

1)Mesleki yarışmalar; Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması, Hafızlık Yarışması, Ezan Okuma yarışması, Hutbe okuma yarışması, Arapça yarışmaları, Hat yarışması, Mesleki Bilgi Yarışması, Musiki yarışması, Yedi Dilde Türkiye Münazaraları yarışması

2) Sportif Yarışmalar: Türkiye geneli Güreş Turnuvası

3)Sosyal Kültürel Etkinlikler ve yarışmalar: "Kur'an-ı Kerim'den Hayat Ölçüleri: Kırk Ayet" Etkinlikleri, "Peygamberimizden Hayat Ölçüleri: Kırk Hadis" Etkinlikleri, "Okuyan 7'ler" Kitap Okuma Etkinliği,"40 Şair, 40 Şiir" Etkinliği, "Tartışarak Anlaşıyoruz" Münazara Etkinliği, "Genç Fikirler" Öğrenci Oturumları, "Medeniyet Öncüleri" 40 Bilgin Etkinlikleri, "Genç Kaşifler" Müze İle Yerinde Eğitim Etkinliği, "Bir Fidan Bin Gelecek" Ağaç Dikme Etkinliği, "Genç Bilginler" Bilim Etkinleri, Okul Komşuları Etkinlikleri, 40 Kavram Etkinlikleri, Tiyatro ve Sahne Sanatları Etkinlikleri, Yaz Eğitim Etkinlikleri (Öğrenci),Yaz Eğitim Etkinlikleri (Öğretmen),40 Atasözü (Osmanlıca) Etkinlikleri, Medeniyetimize Yön Veren Kadim Şehirler, Mukaddes Mekânlar Tanıtım Etkinlikleri,40 Mecelle etkinliği, Mevlid-i Nebi Etkinlikleri, Birlik/Beraberlik/Kardeşlik/Dayanışma Ayı "Şehr-i Ramazan" etkinlikleri yer almaktadır.

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.