Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Genel Müdürlüğümüz Tarafından "Sınav Soru Rehberi Planlama Defteri" Hazırlandı

Genel Müdürlüğümüz Tarafından

Hedef 2022 projesi ile okullarda sürdürülen eğitim öğretim faaliyetlerinde, mevcut kaynakların daha etkin ve verimli bir şekilde kullanılması, ihtiyaç duyulan alanlarda sürekli iyileştirme anlayışıyla kurum merkezli çalışmalar yapılması, okulların kendi potansiyelleri doğrultusunda hazırladıkları projeler ile eğitim ve öğretimin iyileştirilmesi amaçlanmaktadır.

Hedef 2022 projesi her geçen yıl, okul yöneticileri, koordinatörleri ve öğretmenlerinin desteğiyle çok sayıda öğrencimizin hedeflerini gerçekleştirmesine katkı sunmaktadır.  2021 YSK'de ilk binde Anadolu İmam Hatip Liselerinden 387 öğrenci derece yapmıştır.

Hedef 2022 projesi kapsamında; sınav soru rehberliği çevrimiçi panelleri, yönetici ve koordinatör toplantılar, eylem planlarının hazırlanması ve uygulanması, ortak deneme sınavlarının yapılması gibi birçok faaliyet uygulanmaktadır. Son olarak UNİCEF'in de katkılarıyla Sınav Soru Rehberi Planlama Defteri hazırlanmıştır.

Sınav Soru Rehberi Planlama Defteri; YKS'de dereceye girmiş öğrencilerin sınava hazırlık stratejilerini, öğretmelerimizin değerlendirmelerini, haftalık planlama ve değerlendirme çalışmalarını, üniversite hazırlık sürecinde programlı, düzenli ve profesyonel çalışma stratejilerini, hedef belirleme süreçlerini dikkate alınarak hazırlanmıştır.

Söz konusu defterde sınav süreciyle ilgili öğrencilerin hayallerin gerçekleştirmeye yardımcı olacak birçok dokümana yer verilmiştir. Din Öğretimi Genel Müdürlüğü uzman ekibi tarafında hazırlanan bu eser; öğrencilerin çalışmalarına ışık tutacak, yol arkadaşlığı yapacak, çalışmaların planlanmasını kolaylaştıracak, aynı zamanda öğrencileri takip eden öğretmenlere akademik veri sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. 

Hedef 2022 projesinde elde edilen başarıların daha fazla öğrencimize ulaşabilmesi için hazırlanan Sınav Soru Rehberi Planlama Defteri 195 okul ve 20.000 öğrenciye ulaştırılmıştır.

10-02-202210-02-2022

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.