Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Genel Müdürlüğümüzce "Fen ve Teknoloji Anadolu İmam Hatip Liseleri Vizyon Semineri" Düzenlendi

Eğitimde Türkiye Yüzyılı Hamlesi Kapsamında İstanbul'da "Fen ve Teknoloji Anadolu İmam Hatip Liseleri Vizyon Semineri" Gerçekleştirildi
Genel Müdürlüğümüzce

Türkiye'nin dört bir yanından gelen okul müdürleri, teknoloji koordinatörleri, yabancı dil koordinatörleri ve rehber öğretmenler, büyük bir coşkuyla "Fen ve Teknoloji Anadolu İmam Hatip Liseleri Vizyon Semineri"nde buluştu. Bu görkemli etkinlik, Türkiye'nin eğitim sektöründe çığır açmayı hedefliyor.

Seminer, 28-29 Eylül tarihleri arasında gerçekleşti. Eğitimcilerin ve okul yöneticilerinin öğrencilere daha iyi bir gelecek sunma konusundaki kararlılıklarını yansıttı. Etkinlik, okul müdürleri, teknoloji koordinatörleri, yabancı dil koordinatörleri ve rehber öğretmenler arasında iş birliğini teşvik etmek ve öğrencilerin eğitim kalitesini artırmak amacıyla düzenlendi.

Seminerin açılışında konuşan Genel Müdürlüğümüz Eğitim Ortamlarının ve Öğrenme Süreçlerinin Geliştirilmesi Daire Başkanı İhsan Erkul, "Sancaktepe Teknoloji Anadolu İmam Hatip Lisemiz ile başladık. Şimdi elhamdülillah 13 okul ile devam ediyoruz." dedi.

Hazırlık dil sınıfının önemine de değinen Erkul, "Bugün dünya teknolojik terimleri var. Öğrencilerimizin bu teknik bilgileri öğrenebilmeleri için dil yeterliliklerine sahip olmaları gerekiyor. Güzel emek verilirse Allah verilen emeklerin karşılığını daima verir. Bize düşen sefer, zafere erdirecek Rabbimiz'dir. İnanılmaz emekler veriyorsunuz. Bunun farkındayız. Bu teknolojinin millî bir dava olduğunu bulunduğumuz illerde halkımıza iyi anlatmamız lazım. İnsanları harekete geçirmemiz lazım." temennisinde bulundu.

Seminerin açılış konuşmasını yapan Genel Müdürlüğümüz Eğitim Politikaları Daire Başkanı Abdülhalik Baş, "Geniş kapsamlı yapacağımız çalıştayın ön bir örneği olan bu seminer ile sizlerden alacağımız önerileri değerlendirerek bir yol haritası çıkarmak istiyoruz." dedi. Yerel dinamikleri harekete geçirerek projelere destek sağlanması gerektiğini vurgulayan Baş, okul okul projelerin desteklenerek hayata geçirilmesi gerektiğini söyledi. Bu bağlamda yapılacak çalışmaların güzel bir tecrübe paylaşımı da olacağına değinen Abdülhalik Baş, okul müdürlerinin yanında teknoloji, yabancı dil ve rehberlik koordinatörlerini bir araya getirmenin fen ve teknoloji okullarının sorunlarının ele alınması bakımından önemli bir fırsat olduğunu; karşılaşılan problemleri doğrudan doğruya çözmeye odaklanılması gerektiğini dile getirdi.

Programın ikinci gününde Din Öğretimi Genel Müdürlüğümüz akademi takip koordinatörü Bahattin Güneyin, yabancı dil koordinatörü Rabia Kılıçkaya, programcı Mustafa Bıyıklı, teknoloji okulları koordinatörü Fatih Maltepe ve teknoloji koordinatörü Devrim Ertuğrul'un sonuç bildirgeleri sunumu ile tamamlandı..

"Fen ve Teknoloji Anadolu İmam Hatip Liseleri Vizyon Semineri"nde koordinatörlerin kendi aralarında düzenledikleri atölye çalışmaları ile Fen ve Teknoloji Anadolu İmam Hatip Liselerindeki teknoloji programının uygulanmasında karşılaşılan problemlere çözüm önerileri getirildi. Seminerde katılımcılar, öğrencilere daha iyi bir eğitim sunmak ve teknolojiyi sınıflarına entegre etmek için yeni stratejiler geliştirmeye odaklandı.

"Fen ve Teknoloji Anadolu İmam Hatip Liseleri Vizyon Semineri," eğitimcilerin vizyonunu genişletmek ve öğrencilerin geleceğe daha donanımlı bir şekilde hazırlanmalarını desteklemek amacıyla düzenlenen bir etkinlik olarak büyük bir başarı elde etti. Katılımcılar, bu seminerin eğitimdeki dönüşüm çabalarına önemli bir katkı sağlayacağını ifade etti.

03-10-202303-10-202303-10-202303-10-202303-10-202303-10-2023

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.