Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Genel Müdürlüğümüzce Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenleri İçin "Öğretim Yöntem ve Teknikleri Kursu" Düzenlendi

Türk dili ve edebiyatı öğretmenlerine yönelik düzenlenen, "Öğretim Yöntem ve Teknikleri Kursu" Çayeli Hizmetiçi Eğitim Enstitüsünde Tamamlandı  
Genel Müdürlüğümüzce Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenleri İçin

Genel Müdürlüğümüz tarafından imam hatip okullarında görevli Türk dili ve edebiyatı dersi öğretmenlerimize yönelik düzenlenen, "Öğretim Yöntem ve Teknikleri Kursu" 28 Ağustos-1 Eylül tarihlerinde Rize ili Çayeli Hizmetiçi Eğitim Enstitüsünde gerçekleştirildi. Türkiye geneli Anadolu imam hatip liselerinde görevli 43 Türk dili ve edebiyatı dersi öğretmeninin katılımıyla gerçekleşen hizmet içi eğitim programı 5 gün sürdü.

TTKB Üyesi Dr. Hüseyin Yorulmaz, Genel Müdürlüğümüz Daire Başkanı Abdulhalik Baş, Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Bekir Şirin, Doç. Dr. Bedia Koçakoğlu, Prof. Dr. Erdoğan Boz, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenleri Erdoğan Muratoğlu ve Meryem Cemile Arslan, Eğitim Yöneticisi Çetin Öztürk ve yazar Mustafa Uçurum'un eğitim görevlisi olarak katıldığı hizmet içi eğitim kursu 5 gün sürdü.

Genel Müdürlüğümüz tarafından Çayeli Hizmetiçi Eğitim Enstitüsünde öğretmenlerimize yönelik düzenlenen, "Öğretim Yöntem ve Teknikleri Kursu" açılış programında saygı duruşu ve İstiklal Marşı sonrası Din Öğretimi Genel Müdürlüğümüzce hazırlanan imam hatip okulları tanıtım filmi izlendi.

İlçe Millî Eğitim Müdürü Hüseyin Şahin, Çayeli Hizmetiçi Eğitim Enstitüsü Müdürü Hızır İlyas Ölker ve Eğitim Yöneticisi Çetin Öztürk'ün açılış konuşmalarıyla başlayan Türk Dili ve Edebiyatı  "Öğretim Yöntem ve Teknikleri Kursu" Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı Kurul Üyesi Dr. Hüseyin Yorulmaz'ın Türk Dili ve Edebiyatı Dersi Dinleme/İzleme Öğrenme Alanına İlişkin Uygulama Örnekleri ve Türk Dili ve Edebiyatı Öğretiminde Kullanılan Öğretim Stratejileri ve Uygulama Örnekleri konulu sunumuyla devam etti.             

28 Ağustos-1 Eylül 2023 tarihleri arasında yapılan hizmet içi eğitim faaliyetinde; alanında uzman eğitimciler tarafından

*Türk Dili ve Edebiyatı Öğretiminde Etik Değerler, İlkeler ve Genel Amaçları,

*Türk Dili ve Edebiyatı Dersi Konuşma-Yazma-Okuma Öğrenme Alanına İlişkin Örnek Uygulamalar,

*Türk Dili ve Edebiyatı Öğretiminde Kullanılan Öğretim Yöntem ve Teknikleri ve Örnek Uygulamalar

*Türk Dili ve Edebiyatı Öğretiminde Kullanılan Öğretim Yöntem ve Teknikleri ve Örnek Uygulamalar

konu başlıklarında kursiyerlere eğitimler verildi. Örnek uygulama paylaşımları ile de Anadolu imam hatip liselerinde öğretmenler tarafından uygulanmakta olan etkili çalışmaların yaygınlaştırılması sağlandı.

Kapanış programında Din öğretimi genel Müdürlüğümüz Eğitim politikaları Daire Başkanı Abdulhalik Baş, Türk Dili ve Edebiyatı "Öğretim Yöntem ve Teknikleri Kursu"nda görev alan eğitim görevlileri ve kursiyerlere, Çayeli Hizmetiçi Eğitim Enstitüsü yönetici ve personeline teşekkürlerini iletti. Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü Öğretmene Hizmet Daire Başkanı Bekir Şirin'in sunum ve konuşması ardından kursiyerlerin memnuniyetleri ve iyi dilekleri ile kursun kapanışı gerçekleştirildi.

01-09-202301-09-202301-09-202301-09-202301-09-202301-09-202301-09-202301-09-202301-09-202301-09-2023

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.