Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Genel Müdürlüğümüzden Arapça Öğretim Programı Atağı

 Genel Müdürlüğümüz, Nevşehir Kozaklı’da 5 günlük Arapça dersi öğretim programı çalıştayı düzenledi
Genel Müdürlüğümüzden Arapça Öğretim Programı Atağı

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü ve bağlı Daire Başkanlıkları; eğitimin kalitesini artırmak ve günün ihtiyaçlarına cevap vermek amacıyla çalışmalarına her geçen gün bir yenisini eklemekteler. Programlar ve Öğretim Materyalleri Daire Başkanlığı bu doğrultuda, 08-12 Nisan 2015 tarihleri arasında Arapça dersi öğretim programı çalıştayı düzenledi.

 

Çalıştaya akademisyenler, Arapça dersi öğretmenleri ve Genel Müdürlüğümüz bünyesinde görev yapan Arapça komisyonu üyeleri katıldı. Çalıştayda ilkokul ve ortaokul Arapça dersi öğretim programı enine boyuna tartışıldı. 

 

Çalıştayda; Programlar ve Öğretim Materyalleri Daire Başkanı Dr. Ahmet İŞLEYEN ve Programlar ve Öğretim Materyalleri Arapça Komisyonu Üyesi Eğitim Uzmanı Selahattin DEMİRCİ birer konuşma yaptılar.

 

Çalıştay kapsamında gerçekleştirilen toplantı ve yapılan müzakerelerde; öğrencilerin kendilerini Arapça ifade edebilmeleri, kişilerle etkileşimde bulunabilmeleri, günlük hayatta meramlarını ifade edecek kadar pratik konuşabilmeleri; Arapça metinleri anlamaları, farklı kültürleri tanıyarak sosyal yönden kendilerini geliştirebilmeleri, Arapçayı iletişim ve etkileşim aracı olarak kullanıp bilgi edinebilmeleri hedefiyle birtakım kararlar alındı. 

 

Bu amaç doğrultusunda ilkokul tema isimleri belirlenerek, programa ait kazanımlar ve ders içerikleri ele alındı. Aynı zamanda ortaokul Arapça dersi öğretim programı kapsamında dil yapıları üzerinde müzakerelerde bulunuldu, tema isimleri ve ders başlıkları belirlendi.

 

 

  

  

 

 

 

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.