Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Genel Müdürümüz Ahmet İşleyen, 20. İmam Hatipliler Kurultayı'na Katıldı

İmam hatip camiasının bir araya gelerek sorunlarını tartıştıkları ve gelecek hedeflerini belirledikleri 20. İmam Hatipliler Kurultayı, TBMM Başkanı Sayın Numan Kurtulmuş ve Genel Müdürümüz Ahmet İşleyen'in katılımıyla Uşak'ta başladı.
Genel Müdürümüz Ahmet İşleyen, 20. İmam Hatipliler Kurultayı'na Katıldı

Uşak Üniversitesi Recep Tayyip Erdoğan Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen programa TBMM Başkanı Sayın Numan Kurtulmuş'un yanı sıra Genel Müdürümüz Ahmet İşleyen, Uşak Valisi Turan Ergün, İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Bilal Erdoğan, Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Başkanı Abdullah Ceylan, Uşak Üniversitesi Rektörü Ekrem Savaş, milletvekilleri, Türkiye genelindeki 600 civarındaki imam hatip dernek temsilcisi, STK temsilcileri ile okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.

"Nitelikli bir gelecek ancak nitelikli insanların sırtında yükselir.
Kurultayın açılış konuşmasını yapan TBMM Başkanı Sayın Numan Kurtulmuş, "Nitelikli bir gelecek ancak nitelikli insanların sırtında yükselir. Onun için temel meselemizin nitelikli insanlar yetiştirmek, her alanda başarılı, güçlü, bilgi, hikmet ve irfanla donatılmış, ferasetli, liyakatli ve ehliyetli, medeniyet değerleriyle donanmış gençlerimizi yetiştirmektir. Nitelikli bir gelecekten bahsediyorsak, her alanda böylesine büyük bir gençlik kadrosunu yetiştirmek bizim için önemlidir. Nitelikli gelecek geçmişini unutmadan geleceğe doğru yürüyenlerin yapabileceği bir şeydir" dedi.

Konuşmaların ardından TBMM Başkanı Sayın Numan Kurtulmuş ve Genel Müdürümüz Ahmet İşleyen, protokol üyeleriyle Uşak'ın tarihini anlatan sergiyi gezdi.

"Geleceğin Türkiye'sinde İmam Hatip Okulları"
20. İmam Hatipliler Kurultayı kapsamında yapılan "Geleceğin Türkiye'sinde İmam Hatip Okulları Söyleşisi", Genel Müdürümüz Ahmet İşleyen, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Abdülkadir Macit ve MEB Müşaviri Dr. Necdet Subaşı'nın katılımıyla gerçekleştirildi.

Genel Müdürümüz Ahmet İşleyen yaptığı konuşmada "nasıl bir insan, nasıl bir öğrenci, hangi öğretmen, hangi yönetici" başlıkları altında değerlendirmede bulunarak yeni yaklaşımlar ortaya koydu.

"Sosyal ve kültürel etkinlikler ile akademik başarı artırma faaliyetleri, birbirini tamamlayan çalışmalar"
Din öğretimi ve imam hatip okulları hakkında gelinen noktayı sayısal verilerle ortaya koyan Genel Müdür İşleyen, öğrencilerimiz yönelik yapılan sosyal ve kültürel etkinlikler ile akademik başarı artırma faaliyetlerini birbirinden bağımsız düşünülemeyeceğini, ikisinin birbirinin alternatifi olmadığını, ikisinin birlikte yürütüldüğünü ve birbirini tamamladığını ifade ederek akademik başarı kadar sosyal faaliyetlere de önem verdiklerini ve bu konuda önemli başarılar elde ettiklerini belirtti.

İmam hatip okullarındaki eğitimin niteliğini her geçen daha da arttıklarını ifade eden Genel Müdür İşleyen, program çeşitliliği ve proje okulları hakkında bilgi vererek lider öğrenciler ve örnek insanlar yetiştirmeyi hedeflediklerini, öğrencilerin bu çağı anlayabilen ve gelecek tasavvuru olan bireyler olmasını amaçladıklarını ifade etti.

Müfredattaki güncelleme çalışmalarına değinen Genel Müdürümüz Ahmet İşleyen, önümüzdeki süreçte öğretmenlerin eğitimine daha fazla ağırlık vereceklerini vurguladı. yanından katılım sağlayan üyelere teşekkür etti.

Konuşmaların ardından TBMM Başkanı Sayın Numan Kurtulmuş ve Genel Müdürümüz Dr. Ahmet İşleyen, protokol üyeleriyle Uşak'ın tarihini anlatan sergiyi gezdi.

02-09-202302-09-202302-09-202302-09-202302-09-202302-09-202302-09-202302-09-202302-09-202302-09-202302-09-202302-09-202302-09-2023

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.