Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Genel Müdürümüz Ahmet İşleyen, "İleri Model Birleşmiş Milletler (MBM) Konferansı"nın Açılış Programına Katıldı

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş ve Genel Müdürümüz Ahmet İşleyen, Ankara Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonunda düzenlenen İleri Model Birleşmiş Milletler (MBM) Konferansı'nın açılış programına katıldılar.
Genel Müdürümüz Ahmet İşleyen,

Uluslararası Müslüman Topluluklarla Dayanışma Vakfı (MÜSDAV) bünyesindeki MÜSDAV GENÇ ile Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin iş birliğinde düzenlenen program, lise öğrencileri arasında toplumsal farkındalığı güçlendirmeyi, küresel sorunlara çözüm odaklı yaklaşımlar sağlamayı, topluluk önünde hitap yeteneklerini arttırmayı, uluslararası karar mekanizmalarının sistematik işleyişini öğretmeyi amaçlamaktadır.

Programda konuşan Genel Müdürümüz Ahmet İşleyen, İsrail'in zulmü karşısında sadece yüreklerindeki iman gücüyle mücadele eden Filistin halkını selamlayarak inançlarını ve vatanlarını savunurken şehit olanlara Yüce Allah'tan rahmet diledi.

Merhum Ahmet Tevfik İleri'nin "Gençlik; iman, heyecan, mücadele ve kahramanlık çağıdır. Gençliğe mutlaka o hislerini tatmin edecek bir istikamet verilmelidir." Sözünü hatırlatan İşleyen, "Tevfik İleri bize geniş bir vizyon sundu. Biz de Genel Müdürlük olarak gençlerimizin bu hislerini bilgi ve hikmetle tamamlamak amacıyla her daim onların yanındayız, onlara doğru bir istikamet vermek için gayret etmekteyiz." Dedi.

Genel Müdürümüz İşleyen, İleri Model Birleşmiş Milletler Konferansı ile öğrencilere dünya halklarını yakından ilgilendiren sorunlar hakkında farkındalık kazandırılması, bu sorunlara çeşitli çözüm önerileri üretmelerinin sağlanması, öğrencilerimizin toplumsal sorunlara duyarlı, daha iyi bir dünya için çabalayan çözüm odaklı bireyler olmaları ve geleceğe yön verecek gençlerimizin uluslararası kamu erkine sahip organizasyonların işleyişini detaylı bir şekilde öğrenmeleri hedeflenmektedir." Dedi.

Konferansın gerçekleştirilmesinde emeği geçen Tevfik İleri AİHL okul yöneticilerine, öğretmen ve öğrencilere emeklerinden ve başarılarından dolayı teşekkür ederek onları tebrik eden Genel Müdürümüz Ahmet İşleyen, "Böyle organizasyonlar ile yarının büyükleri olacak gençlerimizin, ümmet olma bilinciyle hareket ederek güçlerini birleştirmek, bilim, sanat, spor, ekonomi vb. Alanlarda birlikte hareket etme becerisini kazanacaklarını ümit ediyorum diyerek konuşmasını sonlandırdı.

29-01-202429-01-202429-01-202429-01-202429-01-202429-01-202429-01-202429-01-2024

 

 

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.