Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Genel Müdürümüz Dr. Ahmet İşleyen, Evliya Çelebi Öğrenci Değişim Programı Kapsamında Rize'den Ankara'ya Gelen Öğrencilerle Bir Araya Geldi

Genel Müdürlüğümüzce yürütülen Evliya Çelebi Öğrenci Değişim Programı kapsamında Ankara'ya gelen Rize Güneysu Kaptan Ahmet Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesinin öğretmen ve öğrencileri, Genel Müdürümüz Dr. Ahmet İşleyen'i makamında ziyaret ettiler.
Genel Müdürümüz Dr. Ahmet İşleyen, Evliya Çelebi Öğrenci Değişim Programı Kapsamında Rize'den Ankara'ya Gelen Öğrencilerle Bir Araya Geldi

Evliya Çelebi Öğrenci Değişim Programı kapsamında Adana, Afyonkarahisar, Aksaray, Ankara, Aydın, Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Edirne, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kastamonu, Kocaeli, Manisa, Mersin ve Şanlıurfa illerinden yola çıkan öğrenci ve öğretmenlerimiz değişim yapacakları okullarına ulaştılar.

Bu kapsamda Rize Güneysu Kaptan Ahmet Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi ile Ankara Şehit Ömer Halisdemir Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin ortak yürüttüğü Çay-Simit Buluşması projemizde öğrenci hareketliliği başladı. 12'şer öğrencinin karşılıklı yer değiştirdiği projeyle Rize'den Ankara'ya gelen öğrencilerimiz, Genel Müdürümüz Dr. Ahmet İşleyen'i ziyaret ettiler.

İşleyen, misafir öğrencilerin Evliya Çelebi Öğrenci Değişim Programına ilişkin görüşleri ile ilk defa geldikleri Ankara hakkındaki izlenimlerini dinledi. İmam hatip okullarında eğitim görmenin insanın sınırlarını ve zihnini genişlettiğine değinen Genel Müdürümüz Ahmet İşleyen, öğrencilerin bu kazanımın faydasını her zaman göreceklerini belirtti.

Kendisinde bir farkındalık uyandırması açısından Evliya Çelebi Öğrenci Değişim Programının önemine değinen İşleyen, millî ve manevi değerler ile donatılmış, sadece yakınına değil uzağına da hâkim nitelikli nesillerin yetiştirilmesinin en büyük amaçları olduğunu ifade etti. Ziyaret hediye takdimi ve toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Evliya Çelebi Öğrenci Değişim Programı ile bir hafta sürecek hareketlilikte öğrencilerimizin bir yandan eğitim öğretime devam etmeleri bir yandan da farklı kültürleri tanımaları, birlikte sosyal, sportif ve kültürel etkinlikler yapmaları, sosyal sorumluluk projelerinde yer almaları amaçlanıyor. Rasim Özdenören teması ile yürütülen projede Rasim Özdenören'in Müslümanca Düşünme Üzerine Denemeler kitabı öğrencilerce okunacak ve bu kitap hakkında bir söyleşi gerçekleştirilecek.

09-10-202309-10-202309-10-202309-10-202309-10-202309-10-2023

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.