Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Genel Müdürümüz Dr. Ahmet İşleyen, Gaziantep'te Eğitim Yöneticileriyle Bir Araya Geldi

Genel Müdürümüz Dr. Ahmet İşleyen, "2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Gaziantep İmam Hatip Okulları İstişare ve Hazırlık Toplantısı"na katılarak eğitim yöneticileriyle bir araya geldi.
Genel Müdürümüz Dr. Ahmet İşleyen, Gaziantep'te Eğitim Yöneticileriyle Bir Araya Geldi

Gaziantep temasları sırasında ilçe millî eğitim müdürleri ile Şehitkâmil ve Şahinbey ilçesindeki imam hatip okulu müdürleriyle "2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Gaziantep İmam Hatip Okulları İstişare ve Hazırlık Toplantısı" gerçekleştiren Genel Müdürümüz Dr. Ahmet İşleyen, Gaziantep ilindeki imam hatip okullarının genel durumları ve yeni dönem hazırlıkları hakkında ilçe millî eğitim müdürleri ve okul müdürlerinden bilgi alarak değerlendirmelerde bulundu.

Toplantıya Genel Müdürümüz Dr. Ahmet İşleyen'in yanı sıra Uluslararası Eğitim ve Öğretim Daire Başkanımız Yusuf Akbaş, Gaziantep İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Metin Kılıçparlar, ilçe millî eğitim müdürleri ve imam hatip okulu müdürleri katıldılar.

İlçe ve okul bazında LGS ve YKS süreçleri hakkında bilgi alan Genel Müdürümüz Dr. Ahmet İşleyen, eğitimin bir ülkenin temeli olduğunu ve temel sağlam olmadığı sürece o ülkenin geleceğinin de sağlam olmayacağını belirtti. Kendilerine düşen görevin öğrencilerin akademik başarısını artırarak bu vatana layık bireyler yetiştirmek olduğuna değinen İşleyen, imam hatiplilerin bu ülkenin geleceği ve umudu olduğunun unutulmaması gerektiğini söyledi.

Akademik ve mesleki eğitimin yanında sportif, kültürel, sanatsal ve teknolojik eğitimi de pek çok etkinlikle desteklediklerini ve bu çalışmaların sonuçlarını hem öğrencilerin başarısında hem de imam hatip okullarının temsil edildiği yarışmalarda gördüklerini belirten Genel Müdürümüz Dr. Ahmet İşleyen, bu başarıların devam edeceğine olan inançlarının tam olduğunu ve tek yapmaları gerekenin ayakları yere basan bir eğitimle öğrencilere ve geleceğe umut olmak olduğunu söyledi.

Okullardaki seçmeli dersler konusunda kapsamlı bilgi alan Genel Müdürümüz Dr. Ahmet İşleyen'in okul müdürlerinin talep ve önerilerini dinleyerek değerlendirmelerde bulunmasıyla toplantı sona erdi.

Genel Müdürümüz Ahmet İşleyen Gaziantep ziyaretinin son durağında Uluslararası Gaziantep Anadolu İmam Hatip Lisesi inşaatını ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

17-08-202317-08-202317-08-202317-08-202317-08-202317-08-202317-08-202317-08-2023

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.