Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Genel Müdürümüz Dr. Ahmet İşleyen, Öğrencilerimizin Yıl Sonu Heyecanını Paylaştı

Şehit Cengiz Polat Anadolu İmam Hatip Lisesini ziyaret eden Genel Müdürümüz Dr. Ahmet İşleyen, düzenlenen yıl sonu etkinliklerinde öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi.
Genel Müdürümüz Dr. Ahmet İşleyen, Öğrencilerimizin Yıl Sonu Heyecanını Paylaştı

Genel Müdürümüz Dr. Ahmet İşleyen, "yıl sonu faaliyet haftası" kapsamında Şehit Cengiz Polat Anadolu İmam Hatip Lisesinde tertiplenen etkinliklere katılarak idareci, öğretmen ve öğrencilerimizle buluştu. Kültürel, sanatsal, bilimsel ve sportif faaliyetlerin yanı sıra yeni müfredatın beceri temelli uygulamalarını eğlenerek deneyimleyen öğrenciler etkinliğe yoğun ilgi gösterdi.

Şehit Cengiz Polat AİHL öğrencilerinin bilimsel ve teknolojik çalışmalarından oluşan sergiyi gezen İşleyen, öğrencilerden projeler ve süreç hakkında bilgi aldı. Almanca olarak sahnelenen tiyatro oyununu da seyreden İşleyen, oyun sonrası öğretmen ve öğrencilerimize seslendi.

İmam hatip okullarında mesleki eğitim ve dinî eğitimin yanında nitelikli bir akademik eğitim de verdiklerini vurgulayan İşleyen, bu nitelikli eğitimin sonuçlarını özellikle üniversite sınavında göreceklerini ifade etti.

 Öğrencilerin yeteneklerini keşfederek daha başarılı olacakları alanlara yönlendirmek istediklerini belirten İşleyen; yetenek ve eğilimlerine göre öğrencilerimizi teknolojik, bilimsel veya sportif eğitimin yanında iyi bir akademik eğitim ve dil eğitimiyle birlikte bir bütün olarak eğitmek istediklerini ifade etti.

Öğrencilerin ilgi ve kabiliyetleri doğrultusunda yetişmelerine imkân tanımak için "Program Çeşitliliği" uygulamasına büyük önem verdiklerini söyleyen İşleyen, son senelerde imam hatip okullarının teknolojik, bilimsel, akademik ve kültürel faaliyetlerle yarışmalarda çok başarılı olduklarını ve domine edici duruma geldiklerini söyledi.

Etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür eden İşleyen, öğretmen ve öğrencilerimize başarı dileyerek konuşmasını sonlandırdı.

06-06-202406-06-202406-06-202406-06-202406-06-202406-06-202406-06-2024

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.