Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Genel Müdürümüz Dr. Ahmet İşleyen, Uluslararası Anadolu İmam Hatip Liseleri İdarecileriyle İstişare Toplantısı Gerçekleştirdi

Din Öğretimi Genel Müdürlüğümüzce uluslararası Anadolu imam hatip liseleri idarecileriyle istişare, planlama ve değerlendirme toplantısı yapıldı. Toplantı, Genel Müdürümüz Dr. Ahmet İşleyen ve Daire Başkanımız Dr. Yusuf Akbaş'ın katılımıyla gerçekleşti.
Genel Müdürümüz Dr. Ahmet İşleyen, Uluslararası Anadolu İmam Hatip Liseleri İdarecileriyle İstişare Toplantısı Gerçekleştirdi

Çevrim içi olarak yapılan toplantıda okul yöneticileriyle hasbihal eden Genel Müdür İşleyen, uluslararası Anadolu imam hatip liselerinin vizyon belgesi doğrultusunda yapacakları çalışmalar, müfredat kapsamındaki gelişmeler ve okul mezunlarının ülkelerindeki nitelikli insan kaynağı ihtiyacını karşılamasının önemine değindi.

Uluslararası Eğitim ve Öğretim Daire Başkanı Yusuf Akbaş ise uluslararası Anadolu imam hatip liselerinin yapılanma, gelişim, kurumsallaşma ve markalaşma çalışmaları konusunda bir sunum yaparak okul yöneticileriyle istişarede bulundu.

Toplantıda; Uluslararası Eğitim ve Öğretim Daire Başkanlığı koordinatörlerinden Oğuz Maraş, yabancı uyruklu öğrencilerin Türkiye'ye geliş süreçleri hakkında bilgi verirken Mehmet Şahap Özalaybey, mezun öğrencilerin üniversiteye yerleştirilme işlemleri; Neşe Nacar ise okullardaki Türkçe dil gelişimi için yapılacak çalışmalardan bahsetti.Toplantı, katılımcıların soru ve önerilerini dile getirmesiyle tamamlandı.

21-09-202321-09-202321-09-202321-09-2023

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.