Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Genel Müdürümüz Dr. Ahmet İşleyen Uşak'ı Ziyaret Etti

Uşak temasları kapsamında imam hatip okulu yöneticileri ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile bir araya gelen Genel Müdürümüz Dr. Ahmet İşleyen, Uşak Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi tarafından düzenlenen "Cumhuriyet'in 100. Yılında Türkiye'de Din Eğitimi ve Din Hizmetlerinin Durumu" konulu panele katıldı.
Genel Müdürümüz Dr. Ahmet İşleyen Uşak'ı Ziyaret Etti

Uşak temasları kapsamında İl Millî Eğitim Müdürlüğünü ziyaret eden Genel Müdürümüz Ahmet İşleyen, burada İl Millî Eğitim Müdürü Halil Yücel ve birim yöneticileri tarafından karşılandı. Sayın İşleyen'e İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanımız Mustafa Yıldız eşlik etti.

Uşak İl Millî Eğitim Müdürü Halil Yücel ve birim yöneticileri ile bir görüşme yapan Genel Müdürümüz Ahmet İşleyen, sonrasında kentteki imam hatip okullarının yöneticileriyle bir araya geldi. Uşak Ertuğrul Gazi Anadolu İmam Hatip Lisesinde gerçekleştirilen toplantıda Uşak İl Millî Eğitim Müdürlüğü din öğretiminden sorumlu şube müdürünce Uşak'taki imam hatip okullarının genel durumu ve yürütülen projeler hakkında katılımcılara detaylı bir sunum yapıldı. Okulların eğitim ile ilgili taleplerinin karşılanması ve sorunların çözülmesine yönelik çalışmalar değerlendirildi.

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü olarak yurt genelinde çok kapsamlı çalışmalar yürüttüklerini vurgulayan Genel Müdürümüz Ahmet İşleyen, "Yabancı dil eğitimi çalışmalarından hafızlık projelerine, akademik ve mesleki çalışmalardan sportif etkinliklere kadar geniş bir alanda eğitim öğretim hizmeti veriyoruz. Ayrıca kültür, sanat, edebiyat, tiyatro ve şiirden tutun da yapay zekâdan robotik kodlamaya kadar pek çok alanda yürüttüğümüz çalışmalar var. Burada önemli olan, okullarımızda öğrencilerimizi yetenekleri doğrultusunda projelerle buluşturmaktır. Bu kapsamda öğrencilerimize hem akademik hem de mesleki alanda başarı ve kazanımlar sağlamış olacağız." dedi.

Daire Başkanımız Mustafa Yıldız'ın "Anadolu İmam Hatip Liseleri ve İmam Hatip Ortaokullarının Yönetim Süreçleri Bağlamında Yeniden Yapılandırılması: Okul Yönetişim ve Gelişim Modeli" konulu yaptığı sunumun ardından Genel Müdürümüz Ahmet İşleyen'in dile getirilen öneri ve talepleri değerlendirmesi ile toplantı sona erdi.

Toplantının ardından Uşak Belediyesi Sosyal Tesislerine geçen Genel Müdürümüz Ahmet İşleyen, burada sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile bir araya geldi. Genel Müdürümüz Ahmet İşleyen başkanlığında gerçekleştirilen buluşmada; imam hatip liseleri ve imam hatip ortaokullarının akademik başarıları, sosyal, kültürel, sportif etkinlikleri, uygulanan projeler ve fiziki iyileştirmelerin yanı sıra Bakanlığımızın yaptığı protokollere bağlı iş birliklerinin yönetimi değerlendirildi. Toplantı sonunda Genel Müdürümüz, tüm STK katılımcılarına imam hatip okullarının başarısı için verdikleri katkı dolayısıyla teşekkür etti.

Genel Müdürümüz Ahmet İşleyen, "Öğrenci Buluşmaları" kapsamında Uşak Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğrencileriyle buluştu.
Uşak Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi tarafından Cumhuriyetin 100. yılı etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen "Uşak Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Elemanları Karma Sergisi" ve "Cumhuriyet'in 100. Yılında Türkiye'de Din Eğitimi ve Din Hizmetlerinin Durumu" konulu panele katılan Genel Müdürümüz Dr. Ahmet İşleyen, burada "Cumhuriyetin 100. Yılında İlk ve Ortaöğretimde Din Öğretiminin Durumu" konulu bir sunum yaptı.

Panelde yaptığı sunumda Din Öğretimi Genel Müdürlüğü olarak yaptıkları çalışmalardan bahseden ve ilahiyat mezunlarının çalışma alanları hakkında bilgi aktaran Genel Müdürümüz Dr. Ahmet İşleyen, din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenlerinin görevlerinin önemli olduğunu, kendini adayan, geliştiren, iz bırakan öğretmenler olmaları gerektiğini söyledi. Din öğretmenlerinin öğrenciye rol model olması gerektiğini ifade eden İşleyen, "Din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenlerimiz öğretim yöntem ve tekniklerini iyi bilmeli, gençlerimizin dilini anlayabilmelidir. Her alanda kendilerini geliştirmelidir. Genel Müdürlük olarak öğretmenlerimizin gelişimi için her türlü imkânı sağlıyoruz.'' dedi.

Moderatörlüğünü İslami İlimler Dekanı Prof. Dr. Ali Yılmaz'ın yaptığı ve Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş'ın katılımıyla düzenlenen panele Genel Müdürümüz Dr. Ahmet İşleyen'in yanı sıra Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Burhan İşliyen ve Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Hadis Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bünyamin Erul ise panelist olarak katıldı.

27-10-202327-10-202327-10-202327-10-202327-10-202327-10-202327-10-202327-10-202327-10-202327-10-202327-10-202327-10-202327-10-202327-10-202327-10-2023

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.