Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Genel Müdürümüz Gül "Vakti Kuşanmak Ramazan Buluşmaları" Programına Katıldı

Ankara imam hatip okulları "Vakti Kuşanmak" etkinlikleri kapsamında iyi örnek paylaşımlarının yapıldığı "Vakti Kuşanmak Ramazan Buluşmaları" programında buluştu.
Genel Müdürümüz Gül

Genel Müdürlüğümüze bağlı Anadolu imam hatip liseleri ve imam hatip ortaokullarında; imam hatip lisesi meslek dersleri, din kültürü ve ahlak bilgisi dersi ile din, ahlak ve değerler alanındaki seçmeli derslerin öğretimini desteklemek, öğrencilerimizin dini, manevi, ahlaki ve insani gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla sosyal, kültürel etkinlik içerikleriyle öğrencilerimizin çok yönlü gelişimine destek olmak üzere Genel Müdürlüğümüzün koordinasyonunda "Vakti Kuşanmak" etkinlikleri düzenlenmektedir. 

Anadolu imam hatip liseleri ve imam hatip ortaokullarında gönüllü öğrenci ve öğretmenlerin katılımıyla oluşturulacak gruplarla namaz konusuna yönelik bakış açısını zenginleştirecek, namazın bireysel, sosyal ve toplumsal yönlerinin fark etmesini ve manevi huzuru tecrübe etmesini sağlayacak farklı etkinlik örneklerine yer verilen programa katılım gönüllülük esasına göre gerçekleştirilmektedir. 

Genel Müdürümüz Mehmet Nezir Gül, Genel Müdürlüğümüz Daire Başkanı İhsan Erkul,  Ankara İl Millî Eğitim Şube Müdürü Selman Ekici' nin ve "Vakti Kuşanmak" etkinliklerinde Ankara ilinde görevli 140 öğretmenin katılımıyla Ankara ili tüm Anadolu imam hatip liseleri ve imam hatip ortaokullarındaki söz konusu "Vakti Kuşanmak" uygulamalarını değerlendirmek ve iyi örnekleri paylaşmak üzere,  5 Nisan 2023 çarşamba günü, Yenimahalle Şehit Cengiz Polat Anadolu İmam Hatip Lisesinde, "Vakti Kuşanmak Ramazan Buluşmaları" programı gerçekleştirildi. 

"Vakti Kuşanmak Ramazan Buluşmaları" programında katılımcılara hitap eden genel Müdürümüz Mehmet Nezir Gül konuşmalarında: "Vakti Kuşanmak etkinlikleri ile gönüllülük esasına dayanarak daha fazla gencimizi secde ile buluşturmak ve namaz bilincini oluşturmayı hedeflemekteyiz. Namaz sadece secdeye gitmek değil iyi bir Müslüman olarak çevremizdekilere örnek olmaktır." ifadelerine yer verdi.  

Ayrıca Genel Müdürlüğümüz Daire Başkanı İhsan Erkul ve Ankara İl Millî Eğitim Şube Müdürü Selman Ekici de birer konuşma ile katılımcılara hitap etti. 

Vakti Kuşanmak Ramazan Buluşmaları programında Ankara ili okullarımızdan Demetevler Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Yenimahalle Şehit Demet Sezen Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Keçiören Anadolu İmam Hatip Lisesi, Sincan Erkan-Volkan Yiğit Anadolu İmam Hatip Lisesi, Sincan Ali Semerkandi İmam Hatip Ortaokulu ve Pursaklar Cahit Zarifoğlu İmam Hatip Ortaokulu okullarında yapılan örnek uygulamalar hakkında katılımcıları bilgilendirdi.   Katılımcıların da yer yer söz aldığı ve etkinliklerin paylaşıldığı program sunular sonrası bilgi paylaşımı ile tamamlandı.  

"Vakti Kuşanmak" çalışmamızın usûl ve uygulama esaslarına ulaşmak için TIKLAYINIZ.

06-04-202306-04-202306-04-202306-04-202306-04-202306-04-202306-04-202306-04-2023

 

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.