Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Genel Müdürümüz Mehmet Nezir Gül Adıyaman Ziyaretinde İmam Hatip Okulu Müdürleriyle Bir Araya Geldi

Din Öğretimi Genel Müdürümüz Mehmet Nezir Gül, Adıyaman Fazıl Gürs İmam Hatip Ortaokulunda Adıyaman'daki imam hatip okulu müdürlerinin katılımıyla geniş çapta değerlendirme toplantısı düzenledi.
Genel Müdürümüz Mehmet Nezir Gül Adıyaman Ziyaretinde İmam Hatip Okulu Müdürleriyle Bir Araya Geldi

Genel Müdürümüz Mehmet Nezir Gül, depremden etkilenen illere geçmiş olsun dileklerini ilettikten sonra, din öğretimi ve imam hatip okulları ile ilgili beklentilerini ve yapılması gereken çalışmaları anlattı. Samimiyet ve ihlasla çalışmanın hayırlı sonuçlar ortaya çıkaracağını, geçmişte Celaleddin Ökten Hoca gibi samimiyetle çalışan fedakâr insanların bize devrettiği mirası aynı samimiyetle daha ileriye taşımamız gerektiğini belirterek "Halk ile iç içe ve iletişime açık olmalıyız. Depremle ilgili izleri silmeye katkı sunmak için, LGS ve YKS gibi sınavlara öğrencileri daha iyi hazırlamalıyız, aynı zamanda öğrenci sayısını arttırmak için özverili çalışmalar yapmalıyız. İfrat ve tefritte uzak durmalıyız, her farklı düşünceyi zenginlik kabul ederek orta yol üzere hazırlanan müfredat çerçevesinde eğitim öğretim faaliyetlerimizi sürdürmeye devam etmeliyiz. Akademik çalışmalarla beraber, sosyal, kültürel, mesleki ve sanatsal etkinliklerle öğrencilerin kabiliyetlerini güçlendireceğiz." ifadelerini kullandı.

Adıyaman İl Millî Eğitim Müdürü Ramazan Aşcı'nın yanı sıra Din Öğretimi Biriminden Sorumlu İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Altındal'ın da katıldığı toplantıda; İl Millî Eğitim Müdürü Ramazan Aşcı tarafından Din Öğretimi Genel Müdürlüğü uhdesindeki imam hatip okullarında depremzedelerin misafir edildiği ve imkânlar ölçüsünde depremzede vatandaşlara sıcak yemek verildiği, çevre illerden gelen yardımların koordineli olarak okullardaki misafirlere dağıtıldığı, hastanede tedavi görmekte olan depremzede öğrencilerin okul ile ilgili iş ve işlemlerinin yapıldığı ifade edildi.

Ayrıca, depremde iki yüz civarında personel ve dört yüz civarında da öğrenci kayıp verdiğini, depremden hemen sonra Din Öğretimi Genel Müdürlüğünden Daire Başkanı düzeyinde ziyaretler yapıldığını, "Eğitimde Tek Yürek" ve "ÇEDES" projesi kapsamında kardeş okulların Adıyaman ilindeki imam hatip okullarını ziyaret ettiği ve maddi manevi destek sağlandığı ifade edildi.

Din kültürü ve ahlak bilgisi dersi (DKAB) ve imam hatip okulları meslek dersleri öğretmenlerinin depremde hayatını kaybeden vatandaşlar için hatim ve dualar yaptığı, okullarda kurulan öğretmen ve öğrencilerden oluşan gönüllü gruplar tarafından deprem mağduru insanların ziyaret edildiği, yakın zamanda da imam hatip okulu öğrencilerince çadırkentlerde hatimler okunduğu belirtildi.

Genel Müdürümüz Mehmet Nezir Gül, okul müdürlerinden yapılan çalışmalar hakkında bilgi alırken öğretmen ve okul yöneticilerin istek ve taleplerini de dinledi.

Karşılıklı iyi niyet ve temennilerle tamamlanan toplantı sonrası Genel Müdürümüz Mehmet Nezir Gül, TOBB Kız Anadolu İmam Hatip Lisesini ziyaret etti. Gül, öğrencilerle sınıf içi sohbetten sonra okul öğretmenleri ile değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi. Toplantı sonrası sınıflarda öğrencileri ziyaret eden Genel Müdür Gül, öğrencilerle sohbetinde öğrencilerin istek ve taleplerini dinledi.

25-05-202325-05-202325-05-202325-05-202325-05-202325-05-2023

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.