Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Genel Müdürümüz Mehmet Nezir Gül, Ankara Tevfik İleri AİHL Mezuniyet Töreni'ne Katıldı

Genel Müdürümüz Mehmet Nezir Gül ve Daire Başkanımız İhsan Erkul Ankara Yenimahalle Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesinin 250 mezun verdiği 2022-2023 eğitim ve öğretim yılı mezuniyet törenine katıldı.
Genel Müdürümüz Mehmet Nezir Gül, Ankara Tevfik İleri AİHL Mezuniyet Töreni'ne Katıldı

Genel Müdürümüz Mehmet Nezir Gül mezuniyet programında bu yıl mezun olan öğrencilere ve katılımcılara hitap etti. Genel Müdürümüz Gül konuşmasında "Hayatın tüm alanlarında inancımızla, değerlerimizle, misyonumuzla nerede var olmamız gerekiyorsa imam hatip nesli olarak orada var olmak için yeni dönemde de çalışmalarımızı sürdürmemiz gerekmektedir." dedi. 

"Çoğunuz üniversitelere başlayacak, orada pek çok farklı bölümlerde okuyacaksınız, hayata atılacaksınız ancak hiçbir zaman imam hatipli kimliğinizden asla pişmanlık duymayın." diyen Gül konuşmasını şöyle sürdürdü: "Gerektiğinde de imam hatipli olma şerefini en güzel bir biçimde taşıdığınızı ifade etmekten, yansıtmaktan, bunu şahsiyetinizle, bilginizle, görgünüzle, dinimize, vatanımıza, milletimize, ailemize olan hizmetinizle ortaya koymaktan kaçınmamamız gerekir. En iyi imam hatipli; Allah'a en iyi kul olandır, Allah'ın ona vermiş olduğu aklı, yeteneği, kabiliyeti meşru zeminlerde en iyi biçimde kendini geliştirmek suretiyle kendini geleceğe hazırlayan; milletine, devletine, insanlığa adayan insandır." 

Aile bilirliğine dikkat çeken Gül, imam hatip camiasının büyük bir aile olduğunu ve bu aileye mensubiyetin unutulmaması gerektiğini belirterek öğrencilere yeni dönemlerinde dünya ve ahiret saadetini sağlayacak, Allah'ın rızasına uygun bir hayat ve başarılar diledi. 

Çok sayıda öğrenci, veli ve katılımcının olduğu tören mezuniyet belgelerinin verilmesi ile tamamlandı.   

23-06-202322-06-202322-06-202323-06-202322-06-2023

 

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.