Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Genel Müdürümüz Mehmet Nezir Gül, İlahiyat ve İslami İlimler Fakülteleri Dekanlar Konseyi Toplantısına Katıldı

Ordu Üniversitesinde "27'nci İlahiyat ve İslami İlimler Fakülteleri Dekanlar Konseyi Toplantısı" gerçekleştirildi.  
Genel Müdürümüz Mehmet Nezir Gül, İlahiyat ve İslami İlimler Fakülteleri Dekanlar Konseyi Toplantısına Katıldı

"Hedefimiz, gayemiz birdir"

Genel Müdürümüz Mehmet Nezir Gül, "Millî Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü olarak hem Diyanet İşleri Başkanlığı hem de ilahiyat fakülteleri ile müzakerelerde bulunmamız, sürekli iş birliği içerisinde olmamız çok önemli. O açıdan gerçekleştirilen bu toplantının öneminin büyük olduğuna inanıyorum.

Birlikte yaptığımız gözlemlerimizin, değerlendirmelerimizin, alacağımız kararların çok daha bereketli olacağına inanıyorum. Bizler geleneği önemsiyoruz ancak geleceğin her türlü hurafelerden arındırılmış bir şekilde sahih bir gelenekle ufuk açmaya çalışıyoruz. Hedefimiz, gayemiz bu noktada birdir. İlahiyat fakülteleri, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün ortak hedefleri noktasında hiçbir farklılığının olmadığını düşünüyorum. Toplantımız hayırlı olsun, Allah'ın rahmeti hepimizin üzerine olsun." diye konuştu.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan, "Ülkemizde en yüksek seviyede dini eğitimin yapıldığı merkezler ilahiyat fakülteleridir. Buralarda üretilen dinî bilgilerin son derece önemli olduğuna inananlardan biriyim. İlahiyat fakültelerinde yetişen öğrencilerin bu topluma dinî bilgiyi götürürken önce onların donanım ve kaliteleri üzerinde durmamız gerekir. Allah'ın rızasına, kitaba, sünnete uygun, özümsenmiş bir dindarlık modeli bizlerden, bu işin içerisinde olan insanlardan beklenen bir sorumluluktur." şeklinde konuştu.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş  video konferans yoluyla katılımcılara hitap etti.

İki oturum olarak gerçekleştirilen toplanın ilk oturumunda Prof. Dr. Hüsnü Ezber Bodur tarafından "Geçmişin Işığında Dinî Hayatın Geleceği" konulu sunum yapıldı. İkinci oturumda Prof. Dr. Ahmet Bostancı yönetiminde "İlahiyat ve İslami İlimler Fakültelerinin Müfredatlarının Değerlendirilmesi", Prof. Dr. İbrahim Hilmi Karslı yönetiminde "Diyanet İşleri Başkanlığının İlahiyat ve İslami İlimler Fakültelerinden Beklentileri" konularının ele alınmasının ardından yürütme kurulu üyelerinin seçiminin yapılmasıyla toplantı sona erdi.

27-06-202227-06-202227-06-202227-06-2022

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.