Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Genel Müdürümüz Mehmet Nezir Gül, Kırgızistan İşenalı Arabaev Kırgız Devlet Üniversitesi Teoloji Koleji Heyetini Kabul Etti

Genel Müdürümüz Mehmet Nezir Gül Kırgızistan İşenalı Arabaev Kırgız Devlet Üniversitesi Teoloji Koleji heyetini ağırladı.
Genel Müdürümüz Mehmet Nezir Gül, Kırgızistan İşenalı Arabaev Kırgız Devlet Üniversitesi Teoloji Koleji Heyetini Kabul Etti

Genel Müdürümüz Mehmet Nezir Gül, Uluslararası Kardeş Okul Uygulaması kapsamında ülkemizde bulunan Kırgızistan İşenalı Arabaev Kırgız Devlet Üniversitesi Teoloji Koleji heyetini kabul etti.

Ankara Yenimahalle Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesi ile İşenalı Arabaev Kırgız Devlet Üniversitesi Teoloji Koleji arasında tesis edilen "Uluslararası Kardeş Okul Uygulaması" kapsamında,  İşenalı Arabaev Kırgız Devlet Üniversitesi Teoloji Kolejinden 13 öğrenci, 2 öğretmen ve 1 yönetici; toplam 16 kişiden oluşan grup 22 Mart 2022 tarihinde Genel Müdürlüğümüzü ziyaret etti.

Genel Müdürümüz Mehmet Nezir Gül heyete, ülkemizin din öğretimi tecrübesi ve imam hatip okullarının millî eğitim sistemi içerisindeki yeri ve işleyişi hakkında açıklamalarda bulundu. Gül, Türkiye'nin din öğretimi tecrübesi ile imam hatiplerin tarihi seyri, imam hatiplerin ders programları, ders kitapları ve ders içerikleri, temel eğitim ve ortaöğretim kurumlarındaki din kültürü ve ahlak bilgisi dersi ile din-ahlâk-değerler alanındaki seçmeli dersler ve uluslararası Anadolu imam hatip liseleri hakkında bilgi verdi.

Kırgızistan heyetine Türkçe-İngilizce-Arapça dillerinde hazırlanan DKAB ve İHL Meslek Dersleri Öğretim Programları, Türkçe-İngilizce-Arapça dillerinde hazırlanan din öğretimi ve imam hatip okulları tanıtım kitapları takdim edildi. 

23-03-202223-03-202222-03-202222-03-202222-03-2022

 

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.