Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Genel Müdürümüz Mehmet Nezir Gül, TEKNOFEST 2023 Yarışmalarında Türkiye Birincisi Tevfik İleri AİHL'yi Ziyaret Etti

Genel Müdürümüz Mehmet Nezir Gül, Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisemizi ziyaret ederek TEKNOFEST 2023'teki Türkiye birinciliği dolayısıyla okul yönetimi ve öğrencilerini tebrik etti.
Genel Müdürümüz Mehmet Nezir Gül, TEKNOFEST 2023 Yarışmalarında Türkiye Birincisi Tevfik İleri AİHL'yi Ziyaret Etti

2023 yılında Kocaeli Gebze TÜBİTAK tesislerinde düzenlenen TEKNOFEST 2023 Elektrikli Araç Yarışmalarında Ankara Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesi adına yarışan "Cereyan Elektrikli Araç Takımı" FATİH isimli elektrikli aracıyla iki dalda Türkiye birincisi olarak büyük bir başarıya imza attı.

Din Öğretimi Genel Müdürümüz Mehmet Nezir Gül bu başarısı dolayısıyla Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisemizi ziyaret ederek elektrikli aracı yakinen inceledi. İki dalda kazanılan Türkiye birinciliği dolayısıyla okul idaresini ve öğrencilerini tebrik etti.

Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen Bilimleri Öğretmeni Yasemin Polat'ın danışmanlığını yaptığı CEREYAN EC elektrikli araç takımı 2023 yılı TEKNOFEST kapsamında TÜBİTAK tarafından düzenlenen ve Türkiye genelinde 2000 aracın katıldığı 3. Liseler arası "Efficiency Challange" Elektrikli Araç yarışlarında 3 elemeden geçerek finallerde yarıştı. "Cereyan Elektrikli Araç Takımı" ilk kez katıldıkları yarışta, büyük bir başarı göstererek; "Yerli Ürün Kategorisinde" ve "Görsel Tasarım Kategorisinde" olmak üzere toplam 2 dalda Türkiye birinciliği kazanarak çok büyük bir başarı elde etti.

Dünyanın en çok katılımlı ve en prestijli teknoloji yarışmalarından TEKNOFEST 2023 yarışmalarında "Efficiency Challange" Elektrikli Araç kategorisinde verilen toplam 4 ödülün ikisini Türkiye birincisi olan Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesi aldı.

Genel Müdürümüz Mehmet Nezir Gül, Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Kadir Çırakoğlu'nu, okul yönetimini, "Cereyan Elektrikli Araç Takımı" danışmanı Fen Bilimleri Öğretmeni Yasemin Polat'ı ve eşi Nusret Polat'ı, takım kaptanı 11. Sınıf öğrencisi Ahmet Ferhat Sarı'yı, takım üyeleri Mustafa Zengin, Hatice Kübra Karaman, Mehmet Emin Öztepe, Sena Tatar, Kadir Mert, Zeynep Burcu Çiçek, Ahmed Eren Yıldız, Yusuf Mete Macit ve bu başarıya katkı sunan herkesi tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

Gül, Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesi "Cereyan Elektrikli Araç Takımı" kaptanı Ahmet Ferhat Sarı'yı geliştirdiği ve TÜBİTAK uzmanları tarafından da büyük bir beğeni ve takdirle karşılanan yerli batarya yönetim sistemi dolayısıyla tebrik etti.

19-05-202319-05-202319-05-202319-05-202319-05-202319-05-2023

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.