Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Genel Müdürümüz Mehmet Nezir Gül, Ulus İlk Meclis Anadolu İmam Hatip Lisesi "Ramazana Merhaba" Etkinliğine Katıldı

Genel Müdürümüz Mehmet Nezir Gül, Ulus İlk Meclis Anadolu İmam Hatip Lisesinin gerçekleştiridiği "Ramazana Merhaba" etkinliği programına katıldı.
Genel Müdürümüz Mehmet Nezir Gül, Ulus İlk Meclis Anadolu İmam Hatip Lisesi

Genel Müdürümüz Mehmet Nezir Gül, Ulus İlk Meclis Anadolu İmam Hatip Lisesi "Ramazana Merhaba" Etkinliği Programında Kahramanmaraş merkezli depremlerde yaşanan büyük acının ancak el birliğiyle birbirimize kenetlenerek aşılacağını ifade etti.

Ulus İlk Meclis Anadolu İmam Hatip Lisesi, geleneksel "Ramazana Merhaba" etkinliğini 2023'te depremzedelere yardım için düzenledi.

"Sanatımız iyilik için" temalı programın açılışında konuşan Genel Müdürümüz Mehmet Nezir Gül, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından yaşanılan acıların paylaşıldıkça azaldığını söyledi.

Depremzedelerin acılarını paylaşmanın vicdan, iman ve insan olarak sorumluluğun yerine getirilmesi olduğuna vurgu yapan Gül, "Böylesi büyük bir acıyı da ancak el birliğiyle birbirimize kenetlenerek aşmamız mümkün. Milletimiz, bu anlamda birbirine her türlü desteği ve ilgiyi sunmaktadır." dedi.

"Devletimizin şefkatli eli, milletimizin merhametli yaklaşımıyla birlikte biz bu sıkıntıları hep birlikte aşacağız" ifadelerini kullanan Gül, "İnanıyorum ki Ramazanda da bir yardımlaşma, bir dayanışma sembolü olması hasebiyle de bu durum, zirve noktaya taşınacaktır." değerlendirmesinde bulundu.

Türkiye genelindeki imam hatip okullarından deprem bölgesindeki kardeş okullara eğitim, kitap ve maddi her türlü desteğin sağlandığını aktaran Gül, tüm okulların bu anlamda hazırlık yaptığını belirterek, çalışmaların Ramazan ayında da zirve yapacağını kaydetti.

Ramazan vesilesiyle deprem bölgelerine yardımların artarak devam edeceğine işaret eden Gül, gönüllü öğretmenlerin de bölgede olacaklarını söyledi.

Ulus İlk Meclis İmam Hatip Lisesinin de Türkiye için örnek okullardan biri olduğuna dikkati çeken Gül, okulun musiki, geleneksel ve çağdaş sanatlar alanında yaptığı başarılı çalışmalara işaret ederek, öğrenci ve öğretmenleri tebrik etti.

Daha sonra musiki bölümü öğrencileri, Ramazan temalı ilahiler seslendirdi. Etkinlikte gelirinin depremzedelere bağışlanacağı hat, tezhip ve resimlerden oluşan eserler satışa sunuldu.

22-03-202322-03-202322-03-202322-03-202322-03-202322-03-202322-03-2023

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.