Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Genel Müdürümüz Mehmet Nezir Gül, Uluslararası Anadolu İmam Hatip Liseleri Mezuniyet Programına Katıldı

Genel Müdürümüz Mehmet Nezir Gül ve Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, uluslararası Anadolu imam hatip liselerinden mezun yabancı uyruklu öğrenciler için İstanbul'da düzenlenen mezuniyet programına katıldı.
Genel Müdürümüz Mehmet Nezir Gül, Uluslararası Anadolu İmam Hatip Liseleri Mezuniyet Programına Katıldı

Genel Müdürümüz Mehmet Nezir Gül,  uluslararası Anadolu imam hatip liselerinden mezun yabancı uyruklu öğrenciler için Üsküdar Belediyesi Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen mezuniyet programda konuştu.

"Dünya var olduğu müddetçe bağımızı sürdürmek istiyoruz"
Genel Müdürümüz Mehmet Nezir Gül yaptığı konuşmada "Bizler, dünyanın en güzel işini yapıyoruz. 94 ülkeden uluslararası Anadolu imam hatip liselerine gelen dünyanın bütün çiçekleriyle yüz yüzeyiz. Yedi kıtadan, farklı coğrafyalardan gelmiş olan çiçeklerimizle Anadolu coğrafyasında en güzel ortamı bulmak suretiyle bir taraftan bilgi edinmek diğer taraftan ise kültür, sanat, edebiyat, mimarî, ekonomi gibi çok farklı alanlarda var olan tecrübe paylaşımını birlikte müzakere etmek bizler için çok kıymetli..." şeklinde konuşarak sözlerini şöyle sürdürdü: "Temennimiz şudur ki, bizler bu bağımızı dünya var olduğu müddetçe devam ettirelim. Bizim işimiz asla ve kat'a çıkara dayalı bir iş değil, bizim işimiz merhamete, muhabbete, kardeşliğe, uhuvvete dayalıdır. Böylesine yüce değerler doğrultusunda iş birliğimize elbette kıyamete kadar devam edeceğiz."

Programda Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Büyükelçi Ahmet Kavas, TDV'nin destek verdiği uluslararası AİHL ve diğer programlarını temsilen öğrenciler katılımcılara hitap etti.

Uluslararası Anadolu İmam Hatip Liseleri Öğrencilerimizden Gösteriler
Uluslararası Fatih Sultan Mehmet Anadolu İmam Hatip Lisesi Mehteran Takımı, Uluslararası Prof. Dr. Muhammed Hamidullah Anadolu İmam Hatip Lisesi Kafkas Dansı Gösterimi, Uluslararası Mevlana Anadolu İmam Hatip Lisesi "Yedi Kıta" isimli tiyatral şiiri ve Uluslararası Prof. Dr. Muhammed Hamidullah AİHL öğrencisi Alhassane DANTE adlı öğrencinin konuşması izleyicilerden büyük alkış aldı.

Mûsikî programı uygulayan Üsküdar Hakkı Demir Anadolu İmam Hatip Lisesinin hem müstakil olarak hem de Uluslararası Fatih Sultan Mehmet Anadolu İmam Hatip Lisesi ile birlikte verdiği konser büyük coşkuyla karşılandı.

Eğitim hayatlarının en güzel dönemlerini ülkemizde geçiren öğrencilerle bir araya gelinmesi ve "mezuniyetten mesuliyete" temasıyla büyük milletimiz için mesuliyetimizi yerine getirebilme enerjisine dönüştürülmesi hedeflenen programa; Genel Müdürümüz Mehmet Nezir Gül'ün yanı sıra Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Huriye Martı, Diyanet İşleri Başkanlığından Dinî Yayınlar Genel Müdürü Doç. Dr. Fatih Kurt, İnsan Kaynakları Genel Müdürü Akif Pusmaz, Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanı Hafız Osman Şahin, Rehberlik ve Teftiş Başkanı Fatih Mehmet Karaca; Din Öğretimi Genel Müdürlüğümüzden Uluslararası Eğitim ve Öğretim Daire Başkanı Mustafa Yıldız, Eğitim Ortamlarının ve Öğrenme Süreçlerinin Geliştirilmesi Daire Başkanı İhsan Erkul, Uluslararası AİHL Koordinatörleri Oğuz Maraş, Mehmet Şahap Özalaybey, Neşe Nacar; İstanbul İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Faik Kaptan, İstanbul İl Müftüsü Prof. Dr. Safi Arpaguş, Türkiye Diyanet Vakfı Mütevelli Heyeti İkinci Başkanı İhsan Açık, Türkiye Diyanet Vakfı Genel Müdürü İzâni Turan ve Genel Müdür Yardımcısı Abdurrahman Çetin, Uluslararası AİHL'lerden yönetici, öğretmen ve öğrenciler ile diğer ilgiler katıldı.

20-05-202217-05-202217-05-202217-05-202217-05-202217-05-202217-05-202220-05-202220-05-202220-05-2022

 

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.