Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Genel Müdürümüz Mehmet Nezir Gül: "Vakti Kuşanma" Çalışmamız, Bilinçlenme ve Salih Ameli Beraberinde Getirecektir

Genel Müdürümüz Mehmet Nezir Gül, İslam'ın temel ibadetlerinden olan namaz konusunda öğrencilerde ortak bir bilinç oluşturmak amacıyla Genel Müdürlüğümüzce hazırlanan "Vakti Kuşanmak" adlı çalışmamızın bilinçlenme ve salih ameli beraberinde getireceğini ifade etti.
Genel Müdürümüz Mehmet Nezir Gül:

Etkinliğin hazırlanması, usûl ve esaslarının yayımlanması üzerine konuşan Genel Müdürümüz Mehmet Nezir Gül; "İmam hatip lisesi meslek dersleri, din kültürü ve ahlak bilgisi dersi ile din, ahlak ve değerler alanındaki seçmeli derslerin öğretimini desteklemek, öğrencilerimizin dinî, manevî, ahlakî ve insanî gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla sosyal kültürel etkinlik içerikleriyle öğrencilerimizin çok yönlü gelişimine destek olmak üzere çalışmalar yürütüyoruz" diyerek sözlerini şöyle sürdürdü.

"Vakti Kuşanma'nın öğrencilerimizde dalga dalga ilgi, heyecan ve eyleme dönüşmesini diliyorum"
"Kur'an ve sünnet temelinde, günlük hayata bakan yönleriyle bütüncül bir bakış açısıyla anlatmak ve öğrencilerimizde ibadetler aracılığıyla sevgi, saygı, irade, özdenetim, sorumluluk, dostluk, yardımlaşma, birlik ve beraberlik gibi değerleri tecrübe etmesini ve zaman yönetimi disiplini kazanmasını desteklemek amacıyla hazırlanan "Vakti Kuşanmak" çalışmamızın öğrencilerimizde dalga dalga ilgi, heyecan ve eyleme dönüşmesini diliyor, emek sarf eden çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum."

Anadolu imam hatip liseleri ve imam hatip ortaokullarında gönüllü öğrenci ve öğretmenlerin katılımıyla oluşturulacak gruplarla namaz konusuna yönelik bakış açısını zenginleştirecek, namazın bireysel, sosyal ve toplumsal yönlerinin fark etmesini ve manevi huzuru tecrübe etmesini sağlayacak farklı etkinlik örneklerine yer verildiği etkinlikte katılım gönüllülük esasına göre gerçekleştirilecektir.

"Vakti Kuşanma" çalışmamızın usûl ve uygulama esaslarına ulaşmak için tıklayınız:

28-09-202228-09-202228-09-2022

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.