Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Genel Müdürümüz Mehmet Nezir Gül'den 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Genel Müdürümüz Mehmet Nezir Gül 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısı ile yazılı bir mesaj yayımladı. Genel Müdürümüz mesajında görevi başında şehit olan öğretmenleri de unutmayarak şu ifadeleri kullandı; "Öğretmenlik görevini yerine getirirken şehit olan, hayatını kaybeden tüm öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyor; sevgi, emek ve fedakarlık ile yeni nesillere yol gösteren, gelecek nesillerimiz adına umut bağladığımız gerçek gücümüz öğretmenlerimizi en kalbî duygularımla  selamlıyorum." Genel Müdürümüzün mesajının tamamı şu şekilde;
Genel Müdürümüz Mehmet Nezir Gül'den 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

"Milletimizin genç dimağlarına ışık tutan, eğitim sisteminin temel taşını oluşturan öğretmenlik; emek, özveri ve sabır isteyen, bedeli hiçbir maddî karşılıkla ölçülemeyecek kadar kıymetli, en itibarlı ve onurlu mesleklerin başında yer almaktadır.

Ülkemiz; idealini ve heyecanını daima taze tutan, kendini her zaman yenileyen ve geliştiren; sınıfta yaşama sevinci, toplumda huzur, ülkede barışın simgesi öğretmenlerimiz sayesinde gelecek hedeflerine doğru emin adımlarla ilerleyecektir.

Öğretmenlik görevini yerine getirirken şehit olan, hayatını kaybeden tüm öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyor; sevgi, emek ve fedakarlık ile yeni nesillere yol gösteren, gelecek nesillerimiz adına umut bağladığımız gerçek gücümüz öğretmenlerimizi en kalbî duygularımla  selamlıyorum.

Çocuklarımızın ve geleceğimizin mimarı öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü tebrik ediyorum. "

24-11-202224-11-2022

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.