Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Genel Müdürümüz Mehmet Nezir Gül'den Yarı Yıl Tatili Mesajı

  Din Öğretimi Genel Müdürümüz Mehmet Nezir Gül 2021-2022 eğitim ve öğretim yılı birinci döneminin sona ermesi dolayısıyla bir mesaj yayımladı.  
Genel Müdürümüz Mehmet Nezir Gül'den Yarı Yıl Tatili Mesajı

Mehmet Nezir Gül mesajında "Sayın Bakanımızın öncülüğünde 1,5 yıl aradan sonra kararlı bir şekilde, hiçbir kesintiye uğramadan 81 ilde haftada 5 gün yüz yüze eğitime devam edildiği güzel bir dönem geçirdik. Öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin okullarıyla hasret giderdiği bir dönem oldu. Dünyada ve ülkemizde salgın dönemi devam ederken bu atmosferde kesintisiz 5 ay yüz yüze eğitime devam edilmesini sağlayan öğretmenlerimiz; maskelerle ders anlatarak, aşı konusunda üstün hassasiyetler ortaya koyup birçok konuda fedakârca duruş göstererek bu sürecin mimarları oldu. Malum olduğu üzere yüz yüze eğitime devam edilmesindeki kararlı duruşları ve emekleri nedeniyle Sayın Bakanımız Mahmut Özer tarafından takdir edilerek Bakanlığımızca tüm öğretmenlerimiz ve idari personelimize başarı belgesi verildi. Bu vesile ile biz de bütün öğretmen ve yöneticilerimize, kahramanlıkları vesilesiyle bir kere daha teşekkür ediyoruz.

Bugün itibariye karnelerine kavuşan,  yorucu bir dönem geçiren, ülkemizin aydınlık geleceğinin teminatı kıymetli öğrencilerimize Cenab-ı Allah'tan muvaffakiyetler diliyorum. Öğrencilerimizin yarıyıl tatilini iyi bir fırsat olarak göreceğini, bu süreçte dersleriyle ilgili eksiklerini gidereceğini, bol bol kitap okuyacağını, maddi ve manevi olarak tatili en iyi şekilde ihya edeceğini ümit ediyorum." şeklinde konuşan Gül mesajını şu şekilde tamamladı:

"Bu duygu ve düşüncelerle ülkemizi yarınlara taşıyacak olan öğrencilerimizi ve onları hayata hazırlayan kıymetli öğretmenlerimizi ve ailelerini tebrik ediyor, mutlu, huzurlu ve sağlıklı bir yarıyıl tatili geçirmelerini diliyorum."

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.