Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Genel Müdürümüz Mehmet Nezir Gül'ün 2022-2023 Eğitim ve Öğretim Yılı Mesajı

Din Öğretimi Genel Müdürümüz Mehmet Nezir Gül, 2022-2023 Eğitim ve Öğretim Yılının başlaması vesilesiyle yayımladığı mesajında öğretmen, veli ve öğrencilere seslendi:
Genel Müdürümüz Mehmet Nezir Gül'ün 2022-2023 Eğitim ve Öğretim Yılı Mesajı

 Değerli Öğretmenlerimiz, Kıymetli Veliler ve Sevgili Çocuklarımız,
"Ülkemizi hedeflerine ulaştıracak en temel güç eğitimli ve nitelikli insan gücüdür.

 Öğrencilerimizden öğretmenlerimize, eğitim çalışanlarımızdan velilerimize, eğitimin tüm paydaşlarıyla inancın ve ilmin ışığında el birliğiyle yapacağımız her çalışma, ülke geleceğine önemli bir yatırımdır. 

 Fıtrata uygun, sahih dini inancı ve salih/güzel ameli, sevgi, saygı ve kardeşliği öğrencilerimize güzel örneklik ve bilgi ile aktarmak en temel gayemizdir.

 Bu doğrultuda bir taraftan öğrencilerimizi ders başarıları açısından hedefe ulaştırmaya çalışırken diğer taraftan en az onun kadar önem verdiğimiz sosyal, kültürel, sportif ve sanatsal açıdan yetiştirmeye gayret ediyoruz. 

 Nesillerimizin güçlü yarınlara ulaşması, kültür ve medeniyetimizin çağın bilgi ve becerileriyle yükselmesi, güçlü bir eğitim ve öğretim sistemiyle mümkündür. Bu kutsal yolda karşılaşılan her türlü zorluk karşısında milletçe ortak paydada buluşarak birlikte ve düzenli çalışmanın neticesinde başarı elde etmek müreffeh yarınlarımız için mühimdir. 

 Beraber çıktığımız bu yolculukta bilginin, erdemin, güzel davranışların çocuklarımıza aktarılması hususunda, bireylerin eğitimini aslî vazife kabul eden Din Öğretimi Genel Müdürlüğümüz, umut ve gayretle hep yanınızdadır.

Değerli Öğretmenlerimiz,
İnancınız, bilginiz, şefkatiniz, heyecanınız, fedakârlığınız en büyük güvencemizdir. Öğrencilerinize rehberlik etmek için gerekeni ve fazlasını canla başla yaptığınızdan /yapacağınızdan şüphemiz yoktur.

Kıymetli Velilerimiz,
Evlatlarınızın bilgi ve becerilerinin gelişmesi için gösterdiğiniz gayret, her türlü takdirin üzerindedir. Çocuklarınızın sadece sınava hazırlanmasına değil; vatanına ve milletine yararlı, insanlığa hayırlı birer fert olması noktasında göstereceğiniz emek bizleri daha da güçlü kılacaktır.

Sevgili Öğrencilerimiz,
Bir şey öğrenip keşfettiğinizde gözlerinizde oluşan kıvılcımlar, geleceğimizi aydınlatan enerjimiz olacak. Sizler bize 'emanet'siniz. 

Bu duygu ve düşüncelerle 2022-2023 eğitim-öğretim yılının öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz, velilerimiz, eğitim çalışanlarımız ve ülkemiz için hayırlı olmasını diliyor, sevgi ve hürmetlerimi sunuyorum."

 

 

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.