Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Genel Müdürümüz Mehmet Nezir Gül'ün Katılımıyla Başarılı Örnekler Sergisi'nin Açılışı Kızılay Metro Sanat Galerisi'nde Gerçekleştirildi

Din Öğretimi Genel Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan İmam Hatip Okullarındaki özgün çalışmaların ve projelerin yer aldığı Başarılı Örnekler Sergisi'nin açılışı Kızılay Metro Sanat Galerisi'nde Genel Müdürümüz Mehmet Nezir Gül'ün katılımıyla gerçekleştirildi.
Genel Müdürümüz Mehmet Nezir Gül'ün Katılımıyla Başarılı Örnekler Sergisi'nin Açılışı Kızılay Metro Sanat Galerisi'nde Gerçekleştirildi

Kızılay Metro Sanat Galerisi'nde yapılan sergi açılışına Genel Müdürümüz Mehmet Nezir Gül, Daire Başkanlarımız, Ankara İl Millî Eğitim Müdürü Harun Fatsa, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Hilmi Karabacak, Şube Müdürü Selman Ekici ve vatandaşlar da katıldı. Açılışın ardından sergilenen eserler ziyaret edildi.

Sergi ile ilgili açıklamada bulunan Din Öğretimi Genel Müdürümüz Mehmet Nezir Gül, imam hatip okullarımızda öğrencilerimizle akademik, kültür, sanat, edebiyat açısından, bir dinamizm, bir hareketlilik, bir canlılığın olması açısından, gelişimlerine katkı sağlayacak pek çok çalışmalar yapıldığını ifade ederek ''Bu örnek çalışmalar içerisinden de bazı değerlendirmeler sonucunda öne çıkan elli tane çalışma, elli okulumuzu ve elli ekibimizin çalışması öne çıktı. Ankara'ya geldi. Şu anda onların çalışmalarını burada sergiliyoruz. Ben bu çalışmaların yürütülmesinde bu işi organize eden genel müdürlüğümüzdeki arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Okullarımızda bu çalışmaları yürüten öğretmenlerimize, idarecilerimize hasseten öğrencilerimize teşekkür ediyorum. İmam hatiplerin hem TEKNOFEST, hem TÜBİTAK hem diğer bilimsel çalışmalarda da öncü okullar olduğunu bu vesileyle de ortaya koymuş oldular. Ben emeği geçen herkese de teşekkür ediyorum.'' dedi.

Sergiye ayrıca Ulus İlk Meclis AİHL mûsıki eserleriyle ve Altındağ AİHL'de hat, ebru, tezhib eserleriyle katkı sağladı.

''İmam Hatip Okulları Başarılı Örnekler Sergisi'' Kızılay Metro Sanat Galerisi'nde 11-14 Kasım 2022 tarihleri arasında vatandaşlarımızın ziyaretine açık olacaktır.

11-11-202211-11-202211-11-202211-11-202211-11-2022

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.