Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Genel Müdürümüz Mehmet Nezir Gül'ün Katılımıyla Çankırı'da Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi Kapsamında İcazet Töreni Gerçekleştirildi

Genel Müdürlüğümüz ile Diyanet İşleri Başkanlığı iş birliğinde gerçekleştirilen "Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi" kapsamında hafız olan 30 öğrencimiz için Çankırı'da icazet töreni gerçekleştirildi.
Genel Müdürümüz Mehmet Nezir Gül'ün Katılımıyla Çankırı'da  Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi Kapsamında İcazet Töreni Gerçekleştirildi

Çankırı Hacı Murad-ı Veli İmam Hatip Ortaokulu hafızlık icazet töreni, Hacı Murad-ı Veli İmam Hatip Külliyesi Kapalı Spor Salonu'nda geniş bir katılımla yapıldı.

Öğrencilerimizin ve İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Fatih Çollak'ın Kur'an tilaveti ile başlayan icazet törenine Genel Müdürümüz Mehmet Nezir Gül, Daire Başkanımız İhsan Erkul, Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, Milletvekili Muhammed Emin Akbaşoğlu, Milletvekili Salim Çivitcioğlu, Çankırı Belediye Başkan Vekili Metin Keskinkılıç, Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi, Ilgaz Belediye Başkanı Mehmet Öztürk,Şube Müdürümüz Cihat Yalçın, ilçe birim amirleri, kurum/kuruluş yöneticileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, vatandaşlar, öğrenci, öğretmen ve veliler katılım sağladı.

Genel Müdürümüz Mehmet Nezir Gül, Türkiye genelinde 165 imam hatip ortaokulunda örgün eğitimle birlikte hafızlık çalışmalarının yürütüldüğünü belirterek, "Çankırı özelinde Türkiye genelinde en başından beri bu çalışmaya destek veren idarecilerimize, öğretmenlerimize, Diyanet İşleri Başkanlığı teşkilatına, velilere ve öğrencilerimize saygılarımı sunuyorum." dedi.

İcazet merasimi, hafızlığını alan öğrencilerin Kur'an-ı Kerim tilaveti ve İl Müftüsü Bürhan Keleş'in duası ile devam etti. Program sonunda 30 hafız öğrenci için katılımcılar tarafından hediye takdim edildi.

Genel Müdür Gül "Kış Okullarını" Ziyaret Etti
Genel Müdür Mehmet Nezir Gül tören öncesi ayrıca, Daire Başkanımız İhsan Erkul ile  Çankırı Hacı Murad-ı Veli İmam Hatip Ortaokulunu ziyaret etti.

Genel Müdür; okul içinde yapılan çalışmaları sınıfları ziyaret ederek yerinde görme fırsatı buldu. Millî Eğitim Bakanlığınca, yaz okullarının ardından bu yıl ilk kez yarıyıl tatilinde de "Bilim", "Sanat", "Matematik" ve "İngilizce" olmak üzere 4 alanda, eğlenceli ve yenilikçi öğrenme yaklaşımlarını içeren ücretsiz kurslar kapsamında düzenlenen İngilizce ve Matematik kurslarına katılan öğrencilerle öğrencilerin geleceğe dair hedefleri üzerine değerlendirmelerde bulundu.

Gül; okul konferans salonunda da öğrencilerle bir araya geldi. Ara tatil olmasına rağmen hafızlık eğitimlerine hızlı bir şekilde devam eden öğrencilerle sohbet eden Genel Müdür Gül ve Daire Başkanı Erkul, imam hatip okullarının önemi ve eğitim öğretimdeki yeri üzerine paylaşımlarda bulundu. Genel Müdür Mehmet Nezir Gül öğrencilere çeşitli sorular yönelterek, sorularını cevaplayan öğrencilere çiçek hediye etti.

24-01-202324-01-202324-01-202324-01-202324-01-202324-01-202324-01-202324-01-202324-01-202324-01-202324-01-2023

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.