Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Genel Müdürümüz Nazif Yılmaz 81 ilimizdeki Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Dersi Zümre Başkanlarının Katılımıyla Dijital Ortamda Toplantı Gerçekleştirdi

Genel Müdürümüz Nazif Yılmaz  81 ilimizdeki Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Dersi Zümre Başkanlarının Katılımıyla Dijital Ortamda Toplantı Gerçekleştirdi

Genel Müdürümüz Nazif Yılmaz ve Daire Başkanlarımız 81 ilimizdeki Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Dersi Zümre Başkanlarının katılımıyla 7 Mayıs 2020 günü saat 13.00'te Bakanlığımız e-konferans sistemi üzerinden webinar toplantı gerçekleştirdi.

Toplantıda İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanı Yusuf Akbaş, DKAB Öğretmenleri ve İlahiyat Fakültelerinden akademisyenlerin katılımıyla gerçekleştirilen çalıştay sonuçları hakkında bilgi verdi.

Toplantıda daire başkanlarımız Ahmet İşleyen ve Oğuzhan Öztürk tarafından uzaktan eğitim süreci, okullarla irtibatlar, sınav hazırlıkları ve EBA eğitim materyalleri müzakere edildi. Genel Müdürlüğümüzce öğretmenlerimiz için geliştirilen internet siteleri ve içerikleri hakkında bilgi verildi. Öğretmen ve öğrencilerimize daha kolay ulaşmak için genel müdürlüğümüz sosyal ağ hesaplarının tanıtımı yapıldı.

Genel Müdürümüz Nazif Yılmaz, uzaktan eğitim sürecinde öğretmenlerin öğrenci ve velilerle iletişim halinde olmasının, belirli bir program dahilinde eğitim öğretim sürecinin organize edilmesinin ve verimli bir zaman yönetimi konusunda rehberlik ve motivasyon desteğinin önemini vurguladı.

Dijital ortamda düzenlenmiş olan toplantıda il zümre başkanları okullarda yaşanan sorunları genel müdürümüz ve ilgili daire başkanlarımıza ileterek, eğitim müzakerelerinde bulundular.

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.