Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Genel Müdürümüz Nazif Yılmaz Elazığ´da

Genel Müdürümüz Nazif Yılmaz Elazığ´da temaslarda bulundu,  DÖGEP kapsamında öğretmenlerle buluştu.
Genel Müdürümüz Nazif Yılmaz Elazığ´da

Genel Müdürümüz Nazif Yılmaz Elazığ’ı ziyaret ederek, Din Öğretimi Genel Müdürlüğüne bağlı okullarda inceleme ve temaslarda bulundu, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenleri Gelişim Programı (DÖGEP) kapsamında öğretmenlerle buluştu. 

Yılmaz; Hacı Hulusi Yahyagil Anadolu İmam Hatip Lisesi, Halit Hoca İmam Hatip Ortaokulu, Şehit Cüneyt Bankur İmam Hatip Ortaokulu ve Şehit Sezer Aydemir İmam Hatip Ortaokulu’nu beraberindeki heyetle ziyaret ederek incelemelerde bulundu.  

Ziyaret edilen okullarda öğrenci, öğretmen ve okul yöneticileriyle bir araya gelen Yılmaz, Genel Müdürlük faaliyetleri hakkında katılımcılara bilgi verdikten sonra öğrenci, öğretmen ve yöneticilerin Genel Müdürlükten beklentileri hakkında bilgi aldı ve bu beklentilerin değerlendirileceğini ifade etti. 

“İmam Hatipli Olmak, Önder Olmayı, Liderliği Gerektirir”
“İmam hatipli olmak, önder olmayı, liderliği gerektirir.” diyen Yılmaz, imam hatip okullarının tarihi serüveni hakkında açıklamalarda bulunarak, imam hatip okullarının büyük bir ihtiyaçtan dolayı açılmış köklü eğitim kurumları olduğunu, nitelik açısından her geçen yıl daha iyiye gidildiğini, öğrenci kalitesi açısından da yükselen bir grafik sergilendiğini ifade etti. 

“Öğretmen Gelişimini ve Bu Doğrultuda Hazırladığımız DÖGEP’i Önemsiyoruz”
Ziyaret ve incelemelerden sonra Din Kültürü ve Ahlâk Bilgisi öğretmenlerine yönelik gerçekleştirilen Din Kültürü ve Ahlâk Bilgisi Öğretmenleri Gelişim Programı’na katılan Yılmaz, öğretmen gelişimini önemsediklerini bu doğrultuda DÖGEP’i hazırladıklarını ifade ederek katılımcılara “Kur’an’ı Kerim Öğretim Teknikleri” konulu bir sunum yaptı.

02-01-201902-01-201902-01-201902-01-201902-01-2019

 

 

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.