Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Genel Müdürümüz Nazif Yılmaz, Müsteşar Yardımcısı Muhterem Kurt ile birlikte Kahramanmaraş´ta ziyaretlerde bulundular

Genel Müdürümüz Nazif Yılmaz, Müsteşar Yardımcısı Muhterem Kurt ile birlikte Kahramanmaraş´ta ziyaretlerde bulundular

Genel Müdürümüz Nazif Yılmaz, Müsteşar Yardımcısı Muhterem Kurt ile birlikte Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü M. Sait Kırmacı toplantı salonunda imam hatip ortaokulu, Anadolu imam hatip lisesi müdürleri ve il/ilçe Millî Eğitim Müdürlüğü yöneticilerine son dönemde yapılan çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulundu.

Türkiyede´ki imam hatip ortaokulları ve Anadolu imam hatip liseleri hakkında bilgilendirmelerde bulunan Genel Müdürümüz Nazif Yılmaz, okullarımızdaki fiziki imkânlarda yapılan iyileştirmelerden bahsetti. Okullarımızda gerçekleştirilen faaliyetlere de değinen Yılmaz; Genel Müdürlüğümüzün internet sitesi, Din Öğretimi Portalı ve İmam Hatip Okulları İyi Örnekler internet sitelerinin takip edilmesinin önemine vurgu yaptı. İnternet sayfalarımızdan faydalanarak güncel ve önemli konularda bilgilendirmelerin haricinde, örnek teşkil edecek faaliyet ve etkinliklerin de yer aldığını belirtti. Vizyon Belgesi ve Kalite Takip Sistemi´ni (KTS) anlattı ve "amacımız çocuklarımızı kendi kültürümüzle yetiştirmektir." dedi. 

Müsteşar Yardımcısı Muhterem Kurt Bakanlığın politikaları ve yeni gelişmeler hakkında açıklamalarda bulundu. Sınavla öğrenci alacak okulların belirlenmesi, proje okulları, ders kitapları ve Bakanlığın yürüttüğü faaliyetler hakkında bilgilendirmeler yaptı.

Genel Müdürümüz Nazif Yılmaz, Müsteşar Yardımcısı Muhterem Kurt ile birlikte Kahramanmaraş Anadolu İmam Hatip Lisesi´ni de ziyaret ederek buradaki idareci, öğretmen ve öğrencilerle de bir araya geldi. Okul idarecileri, öğretmenler ve öğrenciler ziyaretten duydukları memnuniyeti ifade ederek tekrar görüşme dileklerini ilettiler.

08-01-201808-01-201808-01-201808-01-201808-01-201808-01-2018

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.