Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Genel Müdürümüz Nazif Yılmaz Pakistan'dan Gelen Üst Düzey Bürokratları Ağırladı

Genel Müdürümüz Nazif Yılmaz Pakistan'dan Gelen Üst Düzey Bürokratları Ağırladı

 Genel Müdürümüz Nazif Yılmaz, Pakistan'dan gelen  Manzoor Ali Shaikh  ve beraberindeki Ali Bahadur Qazi, Saadia Sadaf Gilani, Syed  Tahır Raza, Mohsan Atta, Ms Nıghat Shah,Mr Malik Khaleeq Ahmed'in bulunduğu üst düzey bürokratları kabul etti.

 

 3. Ulusal İdare Kursu'na katılan Kıdemli Pakistan Kamu yöneticilerinden oluşan heyetin bakanlığımızdan " Çocukların Etik ve Ahlaki Eğitimi"  konulu sunum talebiyle gerçekleşen ziyarette, heyete çocukların ahlaki gelişimine ilişkin sunum yapıldı.

 

"Türkiye'nin Din Öğretimi Tecrübesinden Faydalanmak İstiyoruz"

Heyet adına konuşan Mr Manzoor Ali Shaikh,  Türkiye'nin din öğretimi alanındaki tecrübesinden faydalanmak istediklerini belirterek Türkiye'de olmaktan, Din Öğretimi Genel Müdürlüğünde ağırlanmaktan duyduğu mutluluğu dile getirerek teşekkür etti.

Genel Müdürümüz Nazif Yılmaz Mr Manzoor Ali Shaikh,  beraberindeki heyetin Genel Müdürlüğümüzde ağırlamaktan son derece büyük bir memnuniyet duyduğunu dile getirerek heyete teşekkür etti. Yılmaz  Türkiye-Pakistan arasındaki dostluk ve kardeşliğin derinliğini, Muhammed İkbal, Prof. Dr. Muhammed Hamidullah, din öğretimi tecrübe paylaşımı kapsamında Pakistan heyetleriyle yapılan paylaşımlar ve Pakistan'a yaptığı ziyaretlerden bahsetti.

 "Ülkemizin Din Öğretimi Tecrübesiyle Pakistan'ın Yanındayız"

Genel Müdürümüz Yılmaz kabulde ayrıca , Türkiye'deki din öğretimi ve Genel Müdürlüğümüzün görev alanı ile ilgili bilgiler verdi. Bu kapsamda din öğretimi tarihi, imam hatiplerin tarihi seyri, imam hatiplerin ders programları; temel eğitim ve ortaöğretim kurumlarındaki din kültürü ve ahlak bilgisi dersi, din-ahlâk-değerler alanındaki seçmeli dersler ve içerikleri ve örgün eğitimle birlikte hafızlık eğitimi ve uluslararası Anadolu imam hatip liseleri, bu okullarda okuyan Pakistanlı öğrencilerden bahsetti. Yılmaz, din öğretimi tecrübeleriyle Pakistan'ın yanında olacaklarını, talep edilmesi halinde uzman ve program desteği sağlayacaklarını da vurguladı.

 

Kabulde Uluslararası Eğitim ve Öğretim Daire Başkanı Mustafa Yıldız, Eğitim Uzmanı Ahmet Gündüz, Görevli Öğretmenler Bahattin Güneyin, Ahmet Turan da hazır bulundular.

Pakistan Heyetine İngilizce-Arapça dillerinde hazırlanan DKAB ve İHL Meslek Dersleri Öğretim Programları, Türkçe-İngilizce-Arapça dillerinde hazırlanan Türk Eğitim Sisteminde Din Öğretimi: İmam Hatip Okulları, İmam Hatip Okullarında Program Çeşitliliği ile Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi gibi tanıtım kitapları ile İmam Hatip Liseleri Meslek Dersleri ders kitaplarının İngilizce versiyonları takdim edildi.

Ağırlama programı hediyeleşme ve hatıra fotoğrafı çekimiyle son buldu.

30-10-201930-10-201930-10-201930-10-201930-10-2019

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.