Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Genel Müdürümüz Nazif YILMAZ Siirt´te

Genel Müdürümüz Nazif YILMAZ, bir günlük çalışma programı kapsamında, 9 Ekim 2018 tarihinde Siirt ilini ziyaret etti.
Genel Müdürümüz Nazif YILMAZ Siirt´te

Genel Müdürümüz Nazif YILMAZ, Siirt İl Milli Eğitim Müdürü İsa GÜNEŞ, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Şube Müdürleri ve imam hatip okullarının müdürleriyle bir araya geldi.

İbrahim Hakkı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi konferans salonunda katılımcılara hitaben yaptığı konuşmada YILMAZ, idarecilerden kendilerini akademik olarak geliştirmelerini; karakterli, erdemli ve ahlaklı öğrenciler yetiştirilmeleri gerektiğini ifade etti. Hiçbir zaman ümitsiz olunmamasını, ümitvar olmasını söyledi. YILMAZ, Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün yürüttüğü KTS (Kalite Takip Sistemi), Öğretmen Gelişim Sistemi ve DKAB Öğretmen Gelişim Programı hakkında bilgiler vererek uygulanması konusunda okul yöneticilerinden hassasiyet göstermelerini istedi. Konuşmasının ardından okul idarecilerinin görüş ve önerilerini dinledi.

Genel Müdürümüz YILMAZ, bazı basın organları ve malum çevrelerce bilinçli bir şekilde "İmam Hatiplerin boş kaldığı" algısının oluşturulmak istendiği ancak bu algı ve iddianın gerçek olmadığını; bu yıl yaklaşık 140 bin öğrencinin imam hatip liselerini tercih ettiğini, %14.21´lik dilimde öğrenci kapasitesine ulaştığını belitti.

YILMAZ,   Genel Müdürlük olarak geçen yıl uygulanan ve bu yılda revize edilerek tüm okullarda uygulanacak Kalite Takip Sisteminin Bakanlıkça model olarak alındığını ve buna yönelik bir çalışma başlatıldığını; okullarda çok güzel, özgün projelerin gerçekleştirildiğini, bunların tüm öğretmenlere Genel Müdürlüğün ilgili sayfalarından sunulduğunu ve bunların takip edilmesi gerektiğini vurguladı.

Toplantı sonrası İmam Hatip Anadolu Lisesi’nde ve uygulama camisinde incelemelerde bulundu. Yeni açılan İhsan Süreyya Sırma Anadolu İmam Hatip Lisesi’ni de ziyaret eden YILMAZ, daha sonra Siirt Üniversitesi İlahiyat Fakültesindeki programa katıldı.

10-10-201810-10-201810-10-201810-10-201810-10-201810-10-2018

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.