Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Genel Müdürümüz Nazif Yılmaz Türkiye Gençleri İstişare Meclisi Açılış Programına Katıldı

Genel Müdürümüz Nazif Yılmaz Türkiye Gençleri İstişare Meclisi Açılış Programına Katıldı

Şehit Adil Büyükcengiz Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin düzenlediği Türkiye geneli lise düzeyindeki öğrencilerin katıldığı ilk Türkiye Gençleri İstişare Meclisi (TÜRGİM) Açılış Programı 15 Mart 2019 tarihinde  Din öğretimi Genel Müdürü Nazif YILMAZ, Pendik Kaymakamı İlhan ÜNSAL, Pendik Belediyesi Meclis Başkanı Şerafettin TAŞTAN, Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytekin YILMAZ, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa AKHAN, PESİAD Başkanı Ahmet CİN,  öğretmenler ve misafir öğrencilerin katılımıyla Şehit Adil Büyükcengiz AİHL´nin konferans salonunda gerçekleştirildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın icrasından sonra program Ömer Çam AİHL öğrencisi Sedat KARA’nın Kur’an tilavetiyle başladı.

Genel Müdürümüz Nazif YILMAZ katılımcılara hitap etti. Konuşmalarında “tohuma benzettiği gençliğe bir fikir başka fikirlere vesile olur, sizler bugüne kadar Âkiflerin, Karakoçların, Topçuların, Kısaküreklerin fikirlerini dinlediniz şimdi artık söz sizin” diyerek seslendi. “Onlar kendi aralarında istişare ederler” ayet-i kerimesiyle istişarenin önemine dikkat çeken YILMAZ, TÜRGİM’in bu konuda çok güzel bir başlangıç olduğunu söyleyerek sözlerini şöyle sonlandırdı: “Bizleri kıyasıya eleştireceksiniz, fikirlerinizi ben de merak ediyorum, çilesini çektiğiniz fikirlerin yeni bir nesli yetiştirmede yol göstereceğini ümit ediyor ve emeği geçen herkesi hayırla yad ediyorum.”

 

Açılış töreni toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi. 

 

19-03-201919-03-2019

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.