Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Genel Müdürümüz Nazif Yılmaz'dan İHL Meslek Dersleri 4X4'lük Ölçme-Değerlendirme Uygulaması Açıklaması

Genel Müdürümüz Nazif Yılmaz "İHL Meslek Dersleri 4X4'lük Ölçme-Değerlendirme Uygulaması" pilot uygulaması hakkında açıklamada bulundu:
Genel Müdürümüz Nazif Yılmaz'dan İHL Meslek Dersleri 4X4'lük Ölçme-Değerlendirme Uygulaması Açıklaması

Değerli Okul Müdürü Arkadaşlarım,

Bildiğiniz üzere, Bakanlığımız 2023 Eğitim Vizyonu'ndaki hedefler arasında "Başta alan dersleri olmak üzere çocuklarımızın mesleki gelişimlerine yönelik çalışmaların gerçekleştirilmesi ve okullarımız arasındaki başarı farklılıklarını azaltması" yer almaktadır. Bu hedeflerin gerçekleşmesine yönelik başta KTS olmak üzere önemli çalışmalara imza atan Genel Müdürlüğümüz bir yenisini daha ekleyerek bir ilke daha imza attı: "İHL Meslek Dersleri 4X4'lük Ölçme-Değerlendirme Uygulaması"

Bu uygulamanın ilk adımı olarak bugün (09.01.2020) Ağrı, Şanlıurfa, Mersin, Denizli, Edirne, Konya ve Ordu illerimizden 14 pilot Anadolu imam hatip lisesinde 9, 10, 11 ve 12. sınıflarda öğrenim gören toplam 6.274 öğrencimize İHL meslek dersleri ile Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerinden "İHL Meslek Dersleri 4X4'lük Ölçme-Değerlendirme Uygulaması" pilot uygulaması Genel Müdürlüğümüz Öğretim Programları ve Ders Materyalleri, İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanlıkları ile Konya İl Millî Eğitim Müdürlüğü Ölçme Değerlendirme Merkezi (ÖDM)'nin iş birliğinde başarılı bir şekilde gerçekleştirilmiştir. Bugünkü pilot uygulamayı gerçekleştiren ekibimize ve adı geçen il, ilçe ve okullarımıza çok teşekkür ediyorum.

İzleme-Değerlendirme uygulaması, 20-22 Nisan 2020 tarihlerinde ülkemizdeki bütün Anadolu imam hatip liselerinde gerçekleştirilecektir. Bu nedenle, belirlenen tarihe kadar http://dogm.eba.gov.tr/panel/Default.aspx portalında bulunan e-içeriklerden öğrencilerimiz ve İHL Meslek Dersleri öğretmenlerimizin bilgilendirilmesi ve içeriklerden yararlanılması gerekmektedir.

Sizlerle, önceki çalışmalarımızda olduğu gibi "İHL Meslek Dersleri 4X4'lük Ölçme-Değerlendirme Uygulaması"nda da hep birlikte güzel sonuçlar alacağımıza yürekten inanıyor, göstereceğiniz samimi gayret ve fedâkarlık için her birinize şimdiden çok teşekkür ediyorum.

                                                                                                                                                                                                                                                 

                                                                                                                                                                                                                                                     

                                                                                                                                                                                                                                          

 

10-01-202010-01-202010-01-202010-01-2020

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.