Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Genel Müdürümüz Nazif Yılmaz'ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Din Öğretimi Genel Müdürümüz Nazif Yılmaz 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısı ile yazılı bir mesaj yayımladı. 
Genel Müdürümüz Nazif Yılmaz'ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Sermayesi İlim, İrfan, Hikmet ve Güzel Ahlak Olan Aziz Öğretmenlerim,

Dağarcığındaki, gönlündeki ve karakterindeki bu güzel sermayeyi en güzel iletişim yöntemleriyle planlı ve düzenli bir şekilde "muallimlik sanatı"nı icra ederek öğrencilerimize kazandıran başta üzerimde emeği bulunan öğretmenlerim olmak üzere tüm öğretmenlerimizin bu özel gününü tebrik ediyorum.

Sizlerin emeği, fedâkarlığı ve özverili çabalarıyla millî, mânevî, ahlâkî, insânî ve kültürel değerlerimizle yetişen her bir çocuğumuz geçmişimizin birikimi, bugünümüzün kazanımları ile geleceğimizi inşa edecektir. İnanıyorum ki gönlünüzdeki samimiyet, mesleğinizdeki maharetle birleştiğinde öğrencilerimiz yaşayacakları çağın gerektirdiği bilgi ve beceriyle donanmış muhteşem ve mutena şahsiyetler olarak yetişecektir. Onlara rehber olmak ve ilham vermek icra ettiğiniz sanatınızın en büyük sırrıdır. Çocuklarımızın zihinleri ve gönülleri başta onları yoktan var eden Rabbimiz olmak üzere ailelerinin, milletimizin, devletimizin ve bütün insanlığın size bir emanetidir.

Genel Müdürlük olarak, Sevgili Peygamberimizin bir hadisinden mülhem; kıyamet kopuyor olsa da elimizdeki fidanı dikme azmi ve gayretiyle, öğrencilerimizi inanç, ibadet, ilim, irfan, hikmet ve güzel ahlakla yetiştirme çabası içerisinde sizlerle birlikte çalışmalarımızı yürütürken başta şehit öğretmenlerimiz olmak üzere dâr-ı bekâya irtihal eden bütün öğretmenlerimizi rahmetle ve minnetle yâd ediyor, görevini ifa eden ve emekli olan öğretmenlerimize sıhhat, afiyet ve bereketli bir ömür diliyorum.

Dr. Nazif YILMAZ

Millî Eğitim Bakanlığı

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.