Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Genel Müdürümüz Sayın Nazif YILMAZ´ın Yeni Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

Genel Müdürümüz Sayın Nazif YILMAZ´ın Yeni Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

Saygıdeğer okul yöneticilerimiz, öğretmenlerimiz ve sevgili öğrenciler,

Geleceğimizi, vatanımızı ve kutsal değerlerimizi emanet edeceğimiz nesillerin ilim, irfan ve ahlâkla yoğrulması için çalışacağımız yeni bir eğitim-öğretim yılına daha başlamış bulunuyoruz. Bu eğitim-öğretim yılının siz kıymetli öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve tüm Millî Eğitim çalışanlarına hayırlı olmasını temenni ediyorum.

İstiklâl Marşı Şairimiz’in:

“Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda,

Şüheda fışkıracak toprağı sıksan, şühedâ!

Cânı, cânânı, bütün varımı alsın da Hüdâ,

Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüdâ”

mısralarıyla vasfedilen bu cennet vatanımızı bölmek isteyen, millî birlik ve beraberliğimize kasteden, ihanet şebekelerine, dâhilî ve hâricî bedhahlara karşı iman dolu göğsünü siper eden ve şehâdet şerbetini içen “15 Temmuz Şehitleri”mizi rahmetle yâd ediyor, gazi olan vatandaşlarımıza sıhhat ve afiyet diliyorum. Bu süreçte meydanlarda millî bir duruş sergileyen aziz milletimizi hayırla yâd ediyorum.

İlim, irfan ve güzel ahlâkı özümsemiş, sorumluluk sahibi, “İnsanların en hayırlısı, insanlara en çok faydalı olandır” hadis-i şerifini benimsemiş; kendine, ailesine, vatanına ve bütün insanlığa faydalı, “benim olmadığım yerde kimse yoktur!” duygusuna sahip nesiller yetiştirmek için kendisine verilen görevi bir “emanet hissiyle” ve “nöbet” anlayışıyla yürüten yönetici, öğretmen ve eğitim çalışanı arkadaşlarıma başarılar diliyorum.

Nazif Yılmaz 

Din Öğretimi Genel Müdürü

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.