Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Güney Ege Bölgesi İmam Hatip Okulları Eğitim Çalıştayı Gerçekleştirildi

16-18 Şubat 2015 tarihinde Çeşme’de İzmir, Aydın, Manisa ve Muğla illerindeki imam hatip ortaokulu ve Anadolu imam hatip lisesi müdürlerinin katılımıyla Güney Ege Bölgesi İmam Hatip Okulları Eğitim Çalıştayı gerçekleştirildi. 
Güney Ege Bölgesi İmam Hatip Okulları Eğitim Çalıştayı Gerçekleştirildi

16 Şubat Pazartesi saat 10.00’da başlayan çalıştayın açılış törenine, Ak Parti İzmir Milletvekili Hamza Dağ, İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakçı, Aydın İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Eğitim Politikaları Daire Başkanı İhsan Erkul, ÖNDER Başkanı Hüseyin Korkut, İMHAD Başkanı Burhanettin Kansızoğlu ve imam hatip okulları müdürleri katıldı.

 

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü ile İmam Hatipler ve Mezunlar Derneği’nin (İMHAD) işbirliği ile gerçekleştirilen çalıştayda; Doç Dr. Mehmet BAHÇEKAPILI, Yavuz YİĞİT, Osman Demirgül, İhsan Erkul, Yrd. Doç.Dr. Hanifi Parlar, Prof. Dr. Ramazan Muslu, ve Prof. Dr. Saffet Köse, gerçekleştirdikleri sunumlarla imam hatip okullarının gelecek perspektifi, Y kuşağının özellikleri, öğretimsel liderlik, okul geliştirme modelleri, öğretmen ve öğrencilerin mesleki gelişimleri ile Türkiye’deki dini anlayış ve imam hatip okulları konularında okul müdürlerini bilgilendirdiler.

 

Ayrıca akademik başarının artırılması, eğitim yöneticiliğinde örnek uygulamalar ve öğretmenlerin mesleki gelişimleri için yapılan faaliyetler ilgili grup tartışmaları gerçekleştirildi.

 

 

Okul müdürlerinin oldukça faydalı bulduklarını, önemli deneyimler edindiklerini ve diğer okul müdürleriyle yakından tanışma fırsatı yakaladıklarını ifade ettikleri çalıştay,  Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Eğitim Politikaları Daire Başkanı İhsan Erkul ve İMHAD Başkanı Burhanettin Kansızoğlu’nun teşekkür konuşmaları ile tamamlandı.  

 

 

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.