Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Hafız Öğrenciler Değerlendirme ve İstişare Toplantısı

Hafız Öğrenciler Değerlendirme ve İstişare Toplantısı

 

Hafız öğrencilerin öğrenim gördüğü Anadolu imam hatip liseleri okul yöneticileri ve hafızlık çalışmalarını yürüten koordinatör öğretmenler, değerlendirme ve istişare toplantısı için 25 Şubat 2016 tarihinde Ankara’da buluştu. Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından organize edilen Hafızlık çalışmaları değerlendirme toplantısı iki oturum şeklinde gerçekleştirildi.

 

Genel Müdürlüğümüz Eğitim Politikaları ile Öğrenci İşleri ve Sosyal Faaliyetler Daire Başkanlığı tarafından organize edilen toplantıya Din Öğretimi Genel Müdürü Sayın Nazif YILMAZ, Daire Başkanları İhsan ERKUL ve Abdülhalik BAŞ, Milli Eğitim Uzmanı Abdullah CEVİZCİ, Mehmet Murat KARAKAYA, Şube Müdürü Hacı Osman KILIÇ, Milli Eğitim Uzman Yardımcısı Fatimetüzzehra KURT, Sevde HIZLI, hafız öğrencilerin öğrenim gördüğü 10 farklı ilden gelen 12 okul yönetici ile ilgili çalışmaları yürüten koordinatör öğretmenleri ve Türkiye Diyanet Vakfı Eğitim Kültür Müdürlüğünden Oğuzhan Arıcı katıldı.

 

İlk oturumda, hafızlığını tamamlamış öğrencilerin öğrenim gördüğü Anadolu imam hatip liselerinin yöneticileri, kendi okullarında hafız öğrencilere yönelik gerçekleştirilen özgün faaliyetleri anlattı. Genel Müdürümüz Sayın Nazif YILMAZ, koordinatör öğretmenler tarafından dile getirilen sıkıntılara alternatif olabilecek çözüm yollarını sundu.

 

 İkinci oturum da ise Öğrenci İşleri ve Sosyal Faaliyetler Daire Başkanı Abdülhalik BAŞ öğrenci kayıt ve nakil işlemleri sunumunu gerçekleştirdi.  Eğitim Politikaları Daire Başkanı İhsan ERKUL, okullar tarafından yaşanan sıkıntıların daha hızlı çözüme kavuşması için bir sonraki toplantıya kadar yapılabilecek faaliyetlere dair bir yol haritasını çizerek öğrencilerin sosyal yönlerinin gelişmesi ve okullar arası iletişimin daha kuvvetli olması amacıyla okullarımız için kardeş okul projesini dile getirdi. Akabinde Genel Müdürümüz Sayın Nazif YILMAZ  “Hafızlık Vizyon Belgesi”ni açıkladı. Hazırlanan belgenin akademik, mesleki, bedeni, ahlaki, sosyal ve kültürel gelişimler dikkate alınarak hazırlandığını ve bu kazanımlar çerçevesinde belgenin bir dizi faaliyet programı içerdiğini ifade eden Genel Müdürümüz, önümüzdeki eğitim öğretim döneminin hafız öğrenciler için çok yönlü ve daha verimli bir yıl olacağını ifade etti.

 

 

03-03-201603-03-2016

03-03-201603-03-2016

03-03-201603-03-2016

 

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.