Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Hakkı Demir Anadolu İmam Hatip Lisesi Görsel Sanatlar ve Musiki Bölümü Mezunları ile Üniversitede!..

Din Öğretimi Genel Müdürlüğümüz tarafından ilk  defa 2016 yılında program çeşitliliği kapsamında Üsküdar Hakkı Demir Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde  hayata geçirilen  "Geleneksel ve Çağdaş Görsel Sanatlar ve Musiki Programı" ilk mezunlarını verdi.
Hakkı Demir Anadolu İmam Hatip Lisesi Görsel Sanatlar ve Musiki Bölümü Mezunları ile Üniversitede!..

Bakanlığımızın 2023 Eğitim Vizyonunda belirtilen imam hatip okullarında program çeşitliliği kapsamında öğrencilerin ilgi ve kabiliyetleri doğrultusunda bilgi ve becerilerini artırmak, sanatsal çalışmalar ortaya koyabilmelerini sağlamak, sanat bilinci gelişmiş bireyler olarak yetişmelerine katkı sunmak ve böylece kabiliyetleri doğrultusunda daha donanımlı ve öz güveni yüksek öğrencilerin yetişmelerine katkı sağlamak amacıyla açılan Geleneksel ve Çağdaş Görsel Sanatlar ile Musiki programını ilk uygulayan okul olan Üsküdar Hakkı Demir Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde 7 öğrenci üniversitelerin Güzel Sanatlar Bölümlerini kazandı.

2020-2021 eğitim öğretim yılı itibari ile 15 okulda "Geleneksel ve Çağdaş Görsel Sanatlar" ile 14 okulda  "Musiki Programı"  başarıyla uygulanmaya devam etmektedir.

13-10-2020

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.