Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

HAZIRLIK SINIFI BULUNAN ANADOLU İMAM HATİP LİSELERİ OKUL YÖNETİCİLERİ VE YABANCI DİL KOORDİNATÖR ÖĞRETMENLERİ DEĞERLENDİRME VE İSTİŞARE TOPLANTISI SAMSUN’DA YAPILDI.

Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce hazırlık sınıfı bulunan Anadolu imam hatip liselerinin okul yöneticileri ve yabancı dil koordinatör öğretmenleriyle, 14 Kasım 2015 tarihinde, Samsun Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesinde değerlendirme ve istişare toplantısı gerçekleştirildi.
HAZIRLIK SINIFI BULUNAN ANADOLU İMAM HATİP LİSELERİ OKUL YÖNETİCİLERİ VE YABANCI DİL KOORDİNATÖR ÖĞRETMENLERİ DEĞERLENDİRME VE İSTİŞARE TOPLANTISI SAMSUN’DA YAPILDI.

Eğitim Politikaları Daire Başkanlığınca düzenlenen değerlendirme toplantısına Daire Başkanı İhsan ERKUL, Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Aytekin GİRGİN, Samsun Atakum İlçe Milli Eğitim Müdürü Kadri BEKTAŞ, Milli Eğitim Uzmanları Lokman AK ve Ali Kemal ACAR, Akademi İstanbul Genel Müdürü Muhammed Hamidullah AĞIRAKÇA, farklı illerde bulunan 21 okul yöneticisi ve yabancı dil koordinatör öğretmenleri katıldı.

Daire Başkanı ERKUL toplantı için yoğun bir gündem oluşturulduğunu zira bu okullardan büyük beklenti içinde olduklarını belirtti. Hem mesleğe hem de yüksek öğrenime hazırlayan bu okulların öğrencilere yabancı dil derslerinde pratiğin öncelendiği bir öğretim metoduyla sunmasının ayrı bir önem arz ettiğini belirtti.

Toplantı sözü geçen okullarımızdaki Arapça ve İngilizce dersleriyle ilgili değerlendirmelerin ele alınmasıyla devam etti.

Sabah oturumunda okul yöneticilerince; Öğrenci ve Velilere Uyum Programı, Yabancı Dil Eğitim Kadrosu, Yabancı Dil Öğretmenleri Zümresi, Ders Materyalleri, Yabancı Dilin Sürdürülürlüğü, Öğrenci Değişim Programları ve Yurt Dışında Eğitim, Hazırlık Sınıfları Uygulama Kitapçığı Taslak Metni gibi başlıklarda sunumlar yapıldı. Okul yöneticileri ayrıca karşılaştıkları sorunları ve çözüm önerilerini de gündeme getirme imkanı buldular.

Toplantının öğleden sonraki oturumunda ise, Yabancı Dil Eğitimi İçin Mevcut Uygulamalar ve Değerlendirmeler başlığı altında Öğrencilerin Yabancı Dil Öğrenimlerinde Karşılaştıkları Güçlükler, Yabancı Dil Öğretmenleri Zümresi, Yabancı Dil Öğretim Yöntemleri, Ders Materyalleri, Program, Paydaşlarla İlişkiler gibi başlıklarda yabancı dil koordinatör öğretmenlerince paylaşımlarda bulunuldu. Ayrıca koordinatörlerce örnek olabilecek özgün uygulamalardan, özellikle öğrencilerin ilgilerini çeken yabancı dil özel öğretim yöntemlerinden ve öğrencilerin ilgiyle takip ettikleri konu ya da materyallerden örnekler verildi.   

Bakalorya Programı ve Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi Örneği başlığında okul müdürü Mitat TEKÇAM tarafından bu programın öğrencilere ne gibi kazanımlar sağladığı, diğer müfredattan farklılıkları, maliyeti vb konularda bilgilendirme yapıldı.

Değerlendirme ve istişare toplantısı adı geçen okullarımızdaki yabancı dille ilgili örnek uygulamaların anlatımıyla sona erdirildi. 23-11-201523-11-2015

23-11-201523-11-2015

23-11-201523-11-2015

23-11-201523-11-2015 

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.