Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Hazırlık Sınıfı Programı Uygulayan Anadolu İmam Hatip Liseleri Müdürler Toplantısı Yapıldı

Genel Müdürümüz M. Nezir Gül'ün katılımlarıyla çevrimiçi DOGM "Yabancı Diller 7. Merkezi Sınavı Değerlendirmesi Toplantısı" yapıldı.    
Hazırlık Sınıfı Programı Uygulayan Anadolu İmam Hatip Liseleri Müdürler Toplantısı Yapıldı

Genel Müdürümüz M. Nezir Gül ve Eğitim Ortamlarının ve Öğrenme Süreçlerinin Geliştirilmesi Daire Başkanı İhsan Erkul'un katılımlarıyla Hazırlık Sınıfı Dil Programı Uygulayan Anadolu İmam Hatip Liseleri'nin müdürleriyle,  çevrimiçi DOGM Yabancı Diller 7. Merkezi Sınavı Değerlendirmesi Toplantısı yapıldı.

Genel Müdürümüz M. Nezir Gül; Arapça, İngilizce, Almanca, İspanyolca, Çince, Rusça, Japonca, Fransızca ve Farsça dillerinde Hazırlık Sınıfı Dil Programı Uygulayan Anadolu İmam Hatip Liseleri'nde verilen dil eğitiminin kalitesi ve okullarda uygulanan etkinlik temelli yabancı dil öğretme metodundan bahsetti. Daire Başkanımız İhsan Erkul yabancı dil eğitiminde imam hatip okullarının markalaştığı ve bu okulların öğrencilerimiz tarafından çok rağbet gördüğünü ifade etti.

Toplantıda yazılı, sözlü ve kompozisyon alanlarında yapılan sınav sonuçlarının analizleri Şube Müdürü Rabia Kılıçkaya tarafından okul müdürleri ile paylaşıldı. 35 okul İngilizce, 17 okul Arapça,  2 okul Almanca,  2 okul İspanyolca, 2 okul Fransızca, 2 okul Farsça ve birer okul Çince, Japonca, Rusça'dan olmak üzere toplam 2348 öğrencinin katıldığı DOGM Yabancı Diller 7. Merkezi Sınavı'nın öğrenci, konu kazanım, okul, ilçe, il ve Türkiye ortalamaları değerlendirildi.

Tüm okullarımızda verilen yabancı dil eğitiminin kalitesini artırmak ve DOGM Yabancı Diller 7. Merkezi Sınavı'nda Türkiye ortalamasının altında kalan okullarla yeni çalışmalar yapılması kararlaştırıldı.

31-03-202231-03-202231-03-2022

 

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.