Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Hazırlık Sınıfları Olan Proje AİHL Müdürleri ve Yabancı Dil Koordinatör Öğretmenleriyle Bursa’da Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce hazırlık sınıfları olan proje okulu Anadolu imam hatip liselerinin müdürleri ve yabancı dil koordinatör öğretmenleriyle, 28 Ağustos 2015 tarihinde, Bursa İpekçilik Anadolu İmam Hatip Lisesinde değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.
Hazırlık Sınıfları Olan Proje AİHL Müdürleri ve Yabancı Dil Koordinatör Öğretmenleriyle Bursa’da Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Eğitim Politikaları Daire Başkanlığınca düzenlenen değerlendirme toplantısı, Genel Müdürümüz Nazif YILMAZ’ın açılış konuşmalarıyla başladı. Genel Müdürümüz YILMAZ, İslam ülkeleri ile sağlıklı iletişim kurmak ve Avrupa ülkeleriyle uyumu sağlamak için proje okullarımızın hazırlık sınıflarında konuşmanın, pratiğin öncelendiği bir öğretim metodunun benimsendiğini belirtti.

 

Eğitim Politikaları Daire Başkanı İhsan ERKUL ise bu tür toplantıların değerlendirme, paylaşım, örnekler sunma, ortak problemleri tespit ve çözüm yolları bulma açısından yararlı olduğunu belirtti.

 

Toplantıda, sözü geçen okullarımızdaki Arapça ve İngilizce dersleriyle ilgili değerlendirmelerin ele alınmasıyla devam etti. Sabah oturumunda; öğretmen kadroları, ders materyalleri, yurt dışı eğitim imkânları ve yaz kursları açısından 2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı değerlendirildi. Okullarımızdan yabancı dillerini geliştirmek üzere öğrencilerini Bosna Hersek, Ürdün ve Sudan’a gönderen okul müdürlerimiz, bu eğitim gezilerinin öğrenciler üzerindeki olumlu etkileri hakkında bilgiler verdiler.

 

Öğrencilere yönelik düzenlenen, yabancı dilin öncelendiği yaz kursları hakkında da ilgili okul müdürlerince kısa sunumlar gerçekleştirildi. Beyoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi müdürleri tarafından diğer proje okullarına da rehberlik yapmak ve bilgi paylaşımı açısından mevcut uygulamalar hakkında sunumlar yapıldı.

 

Toplantının öğleden sonraki oturumunda ise, yabancı dil öğretim yöntem ve teknikleri, sınav uygulamaları, zümreler, ders dışı aktiviteler, örnek/özgün eğitim uygulamalarıyla 2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı değerlendirmesi yapıldı. Sonrasında gelecek eğitim öğretim yılına hazırlık mahiyetinde ortak öğretim müfredatının takibi, ortak sınav, yabancı dil öğretmenlerine yönelik yoğunlaştırılmış kurslar ve gelecek eğitim öğretim döneminde planlanan konular belirlendi.

 

 

Toplantı; geleceğe dair umutların yeşerdiği, heyecanların yükseldiği güzel duygularla sona erdi.

 

 

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.