Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Hedef 2022 Projesi Ankara ili Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

 Hedef 2022 Projesi Ankara ili Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Din Öğretimi Genel Müdürlüğüne bağlı tüm Anadolu imam hatip liselerinde uygulanan Hedef 2022 Projesinin 15 Şubat 2022'de Çankaya Özel Harekat Şehitleri Anadolu İmam Hatip Lisesinde gerçekleştirilen değerlendirme toplantısı; Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Daire Başkanı İhsan Erkul, Anakara İl Milli Eğitim Müdürlüğü Müdür Yardımcısı Hilmi Karabacak, Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Hedef 2022 Proje Koordinatörleri ile Anakara ilinde bulunan tüm Anadolu imam hatip liselerinin Proje Koordinatörlerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Daire Başkanı Sayın İhsan Erkul imam hatip okullarının Türk Eğitim sistemi içerisinde özgün programları ile eğitim-öğretime devam eden köklü kurumlar olduğunu,  bu kurumlarda;  Fen ve Sosyal Bilimler ile Temel İslam Bilimleri eğitiminin birlikte verildiğini, üniversitelerin bütün bölümlerine öğrenci yetiştirildiğini, 21. yüzyıl becerileri bağlamında öğrencilerin ilgi, kabiliyet ve kariyer hedeflerine göre "Program Çeşitliliği" tasarlanarak Temel İslam Bilimleriyle birlikte Fen ve Sosyal Bilimler, Uluslararası, Yabancı Diller, Mûsikî, Spor, Geleneksel ve Çağdaş Görsel Sanatlar, Hafızlık, Teknoloji proje ve programları uygulandığını vurguladılar.

Ayrıca öğrencilerimizin akademik alanda temel ihtiyaçları karşılamak üzere Hedef 2022 projesi kapsamında Genel Müdürlük bünyesinde bir ekip oluşturulduğu, okullarda projenin yürütülmesini sağlayacak yöneticilerle birlikte birer koordinatör görevlendirildiğini ve projenin bu koordinatörler aracılığı ile okullarda uygulanmasının sağlandığını belirttiler.

 Daire Başkanımız  İhsan Erkul; 2019 yılında başlayan süreç bu yıl Hedef 2022 olarak yoluna devam etmektedir. Bu proje ile imam hatip okullarında okuyan öğrencilerimizin bir üst öğrenime yerleşmelerinde her geçen yıl başarılarının yukarı yönde arttığını ve 2021 YKS de 387 derecenin elde edildiğini vurguladılar. Bu başarıda Genel Müdürlüğümüzde yaptığımız çalışmalar, sahada okullarımızın idareci ve öğretmenlerinin fedakârca çalışmalarının etkili olduğunu ifade ettiler.

Ankara İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hilmi Karabacak; Hedef 2022 projesinin önemine dikkat çekerek, başarının Genel Müdürlükten okullara kadar ilmek ilmek işlendiğini, tüm okullarda aktif çalışmalar yapıldığından söz ederek; "Başarıya doymak değil başarıyı sürekli yaşamak ve devam ettirmek istiyoruz" dediler.

Hedef 2022 Proje Koordinatörü Bahattin Güneyin proje hakkında genel bir bilgilendirme yaptılar. Proje Rehberlik Koordinatörü Hüseyin Kazan yapılan rehberlik faaliyetleri ve gerçekleştirilen online paneller hakkında bilgilendirmede bulundular. Proje Koordinatörü Nilgün Aydoğdu görünürlük çalışmaları, sosyal medya içerikleri hakkında bilgiler vererek, yapılan çalışmaların öğrenci ve velilere ulaştırılmasında nasıl bir etkiye sahip olduğu belirttiler.

Programda bazı okulların proje koordinatörleri proje kapsamında okullarında uyguladıkları örnek çalışmaları paylaştılar. Batıkent Şehit Demet Sezen Anadolu İmam Hatip Lisesi öğretmeni Merve Coşar okullarında uyguladıkları Sınav Soru Rehberliği ve yürüttükleri genel rehberlik çalışmaları hakkında bilgilerini aktardılar. Uluslararası Milli İrade Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğretmeni Ebru Ergöz okullarında uyguladıkları deneme sınavları ve bunların analizlerinin nasıl yapıldığını sonuçlarının nasıl değerlendirildiği hakkında bilgilendirmelerde bulundular. Şehit Ömer Takdemir Anadolu İmam Hatip Lisesi Harun Derin ve Şehit Ömer Halisdemir Anadolu İmam Hatip Lisesi öğretmeni Yılmaz Yıldızhan okullarında yapılan kamplar, kampların planlama süreçleri, kamplarda yapılan faaliyetler ve uygulanan çalışmalar hakkında bilgi verdiler.

16-02-202216-02-202216-02-202216-02-202216-02-202216-02-202216-02-202216-02-2022

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.