Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Hindistan Heyeti Genel Müdürlüğümüzü Ziyaret Etti

Hindistan’dan akademisyen ve İslam Hukuku Danışmanı Asad A. Munshi ve beraberindeki heyet, Genel Müdürlüğümüzü ziyaret etti.
Hindistan Heyeti Genel Müdürlüğümüzü Ziyaret Etti

Din Öğretimi Genel Müdür Vekili Mustafa YILDIZ, Başbakanlık Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı Bütçe ve Muhasebe Direktörü rehberliğinde gerçekleşen ziyarette, ülkemizin örgün din öğretimi tecrübesi hakkında heyeti bilgilendirerek, program ve uzman desteği başta olmak üzere tecrübe aktarımı konusunda her zaman ellerinden gelen katkıyı yapacaklarını ifade etti. 

Kabulde, Türkiye’deki din öğretimi ve Genel Müdürlüğümüzün hizmet sahası ile ilgili bilgi veren Uluslararası Eğitim ve Öğretim Daire Başkanı ve Din Öğretimi Genel Müdür Vekili YILDIZ; din öğretimi tarihi, imam hatiplerin tarihi seyri, imam hatiplerin ders programları, ders kitapları ve ders içerikleri; öğrencilerin bir üst eğitim kademesine geçişleri, yükseköğretim sistemi ve öğrencilerin yerleşmesi, mezuniyet sonrası istihdam; öğretmenlerin eğitimi, formasyonu ve istihdamı; öğretmen ve yöneticilerin hizmetiçi eğitimleri, temel eğitim ve ortaöğretim kurumlarındaki din kültürü ve ahlak bilgisi dersi ile din-ahlâk-değerler alanındaki seçmeli dersler ve içerikleri; uluslararası eğitim ve öğretim daire başkanlığının faaliyetleri hakkında açıklamalarda bulunuldu. Kabulde, Uluslararası Eğitim ve Öğretim Daire Başkanlığından Ahmet GÜNDÜZ de hazır bulundu. 

Mustafa YILDIZ, talep edilmesi halinde ülkemizin din öğretimi tecrübesi doğrultusunda gerekli desteğin sağlanacağını ifade ederek, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. 

Hindistan-Navsari-Guj bölgesinden gelen akademisyen ve İslam Hukuku Danışmanı Asad A. Munshi, Türkiye’nin din öğretimi tecrübesini çok önemli bulduklarını ifade ederek; Hindistan’da din eğitimi ile fen-sosyal alanlarında ayrı ayrı iyi eğitim veren kurumlar olduğunu, ancak aynı anda her iki alanda da eğitim veren bir kurumun olmadığını belirterek, imam hatip benzeri bir kurumu Hindistan’a kazandırmak istediklerini ifade etti.

Kabulde heyete, İngilizceye çevrilmiş imam hatip liseleri ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi müfredatı ile Genel Müdürlüğümüzün İngilizce ve Arapça olarak hazırladığı Türk Eğitim Sisteminde Din Öğretimi isimli kitapçıklar hediye edildi.

01-06-201701-06-201701-06-201701-06-2017

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.