Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

HİSAR Projesi'ndeki öğretmenlere eğitici eğitimlerinin ikinci etabı başladı

Millî Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce, HİSAR Projesi kapsamında imam hatip okulu öğretmenlerine yönelik başlatılan inovasyon, STEM ve robotik alanındaki eğitici eğitimlerinin ikinci etabı başladı.  
HİSAR Projesi'ndeki öğretmenlere eğitici eğitimlerinin ikinci etabı başladı

Ankara'da devam eden HİSAR Projesi eğitici eğitimlerinin ikinci etabı için düzenlenen törene Genel Müdür Dr. Nazif Yılmaz'ın yanı sıra Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürü Prof. Dr. Ahmet Emre Bilgili, Ankara İl Millî Eğitim Müdürü Turan Akpınar, Araştırma, Geliştirme ve Projeler Daire Başkanı Uğur Tecir, Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Çelebi Uluyol ile öğretmenler katıldı.

Programın açılışında konuşan Din Öğretimi Genel Müdürü Dr. Nazif Yılmaz, projenin öğretmenler açısından büyük önem taşıdığına işaret ederek, projeyle imam hatip okullarında görev yapan bilişim öğretmenleri başta olmak üzere STEM çalışmalarına ilgisi olan öğretmenlere bu eğitimi verdiklerini söyledi.

Gelecek kuşaklara eğitimli, ahlaklı, erdemli, bilinçli, kültürünü bilen öğrenciler yetiştirmeyi amaçladığı için öğretmenlik mesleğinin kutsal bir meslek olduğunu dile getiren Yılmaz, "Öğretmenler mum gibidir; kendisi erirken etrafına ışık yayarlar. Hem yanan hem yakan özelliğine sahip olmak lazım. Her zaman 'aktif iyi' olmak lazım çünkü 'pasif iyi',  'aktif kötü'nün tetikleyicisidir. Dolayısıyla okullarda sizin yapacağınız şey, taşıdığınız bu heyecanı aşkı ve şevki güçlü tutarak çocukların hayatına dokunmaktır." diye konuştu.

Genel Müdür Yılmaz, ayrıca projenin, öğretmenlere ülkemizin 2023 hedeflerine ulaşmada emin adımlarla ilerlemesine katkı sağlayacağına inandıklarını söyledi. 

Programda Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürü Prof. Dr. Ahmet Emre Bilgili, Ankara İl Millî Eğitim Müdürü Turan Akpınar, Araştırma, Geliştirme ve Projeler Daire Başkanı Uğur Tecir, Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Çelebi Uluyol da proje kapsamında birer sunum yaptılar.

Beş gün sürecek eğitim ve atölye çalışmalarının sonunda, öğretmenlerin hazırladıkları projeler, düzenlenecek final sergisinde katılımcılarla paylaşılacak.

01-06-2021

01-06-202101-06-202101-06-202101-06-202101-06-202101-06-202101-06-2021

 

 

 

 

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.