Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Hüsn-i Hat Öğretmenlerimize Yönelik Hizmet İçi Eğitim Semineri Rize Çayeli’nde Gerçekleştirildi

Genel Müdürlüğümüz, Anadolu imam hatip liselerinde görev yapan hüsn-i hat öğretmenlerimize yönelik hizmet içi eğitim semineri düzenledi. Seminer, 17-21 Ağustos 2015 tarihlerinde Rize-Çayeli Hizmet İçi Eğitim Enstitüsü’nde “Öğretim Yöntem ve Teknikleri Semineri” başlığıyla gerçekleştirildi.
Hüsn-i Hat Öğretmenlerimize Yönelik Hizmet İçi Eğitim Semineri  Rize Çayeli’nde Gerçekleştirildi

Eğitim faaliyetinde öğretim elemanı olarak İstanbul Fatih Anadolu İmam Hatip Lisesi meslek dersleri öğretmeni Mehmet Arif VURAL ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi hattatlarından Ömer Faruk DERE görev aldılar. Ayrıca Artvin İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan AYIK kursiyerlere yönelik konferans verdi.

 

Katılımcı öğretmenlerimiz, ilgili öğretim elemanlarının sunumlarıyla kendi alanlarında eğitim aldıktan sonra eğitim felsefesi ve genel kültür alanlarında doyurucu ve verimli etkinliklere katıldılar. Yoğun bir tempoda geçen programın dışında “Hat Sanatının Yaşatılması ve Geliştirilmesi” konusunda katılımcılarımızla geniş katılımlı çalıştay düzenlendi. Kursiyerler, Rize ve bölgenin tabiî, kültürel ve tarihi güzelliklerini de görme fırsatı buldular.

 

Hizmet içi eğitim etkinliğine Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif YILMAZ ile Daire Başkanı Mehmet Nezir GÜL de iştirak ederek kursiyerlerle buluştular. Genel Müdürümüz Nazif YILMAZ, Genel Müdürlüğümüzce eğitim-öğretimin kalitesini yükseltmek amacıyla Anadolu imam hatip liselerine yönelik yapılan çalışmaları ve bu anlamda öğretmenlerden beklentilerini açıkladı.

 

Daire Başkanı Mehmet Nezir GÜL ise sosyal ve eğitsel etkinlikler kapsamında; öğrenci, öğretmen ve eğitim yöneticilerine yönelik olarak düzenlenen faaliyetleri, beklentilerini ve kazanımlarımızı paylaştı.

 

Eğitim Uzmanı Erkıral BALCI koordinesinde hüsn-i hat öğretmenlerimize yönelik gerçekleştirilen hizmet içi eğitim semineri, kursiyerlerimizin memnuniyetiyle tamamlandı.

 

 

Etkinlik, sertifika töreniyle son buldu.


 

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.