Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Genç Sadâ Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması düzenlendi

Millî Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından 81 ilde Anadolu imam hatip liseleri arasında düzenlenen "Genç Sadâ Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması" il finalleri çevrim içi olarak gerçekleştirildi.  
Genç Sadâ Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması düzenlendi

Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce Anadolu imam hatip liseleri arasında her yıl düzenlenen "Genç Sadâ Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması, Türkiye geneli 81 ilden 1.026 öğrencinin katılımıyla çevrim içi olarak gerçekleştirildi.

Anadolu imam hatip lisesi öğrencilerinin uzaktan eğitim sürecinde de mesleki gelişimlerini ve okula bağlılıklarını desteklemek amacıyla düzenlenen yarışmalara öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.

Bu kapsamda gönüllülük esasına göre düzenlenen Kur'an-ı Kerim'i güzel okuma yarışmasında, öğrenciler Türkiye genelinde 81 ilde Kur'an-ı Kerim'i en güzel okumak için yarıştılar.

İl finallerinde derece alan öğrenciler 30 Mayıs 2021 tarihinde 10 bölgede yapılacak bölge yarışmasında Türkiye finallerine katılmak için yarışacaklar.

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.