Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

"Gençler Dünyayı Tanıyor" programı kapsamında "farkındalık" semineri yapıldı

Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce "Gençler Dünyayı Tanıyor" programı kapsamında dördüncüsü düzenlen seminer, İngiltere'den Uluslararası İslam Düşüncesi Enstitüsü Üyesi Dr. Rıza Muhammed'ın katılımıyla İngilizce olarak gerçekleştirildi.  


Uluslararası İslam Düşüncesi Enstitüsü iş birliğiyle düzenlenen seminerin açılışında Eğitim Ortamları ve Süreçlerinin Geliştirilmesi Daire Başkanı İhsan Erkul katılımcıları selamlayarak çalışmada emeği geçen herkese ve destek veren Uluslararası İslam Düşüncesi Derneği'ne teşekkürlerini ifade etti.

"Becoming Changemaker" adı altında yapılan ve konusu "farkındalık" olarak belirlenen seminerde konuşan Dr. Rıza Muhammed; Kur'an ve Sünnet ışığında farkındalıklarımızın artırılması ve imam hatip okullu gençlerin "farkında olmak, fark oluşturmak" sloganıyla sosyal çevrelerinde rol model olmaları gerektiğini söyledi. Pozitif değişimin insanlar için önemini vurgulayan Dr. Rıza Muhammed, konuyu ayetler ışığında, farklı açılardan örneklendirerek değerlendirmelerde bulundu.

Sunuculuğunu Genel Müdürlüğün Yabancı Dil Kordinatörü Aysun Mete'nin yaptığı programda, öğrencilerden Samsun Atakum AİHL'den Yusuf Şamil Görmüş ve İstanbul Güngören İTO KAİHL'den Rabia Merve Kartal'ın sorularıyla devam eden oturuma yurt içi ve yurt dışından birçok kişi katılım sağladı.

Seminer videosuna ulaşmak için tıklayınız.

26-05-202126-05-2021

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.