Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Öğretim Materyallerinin Hazırlanmasına Yönelik Ölçme ve Değerlendirme İlkeleri Semineri Gerçekleştirildi

Programlar ve Öğretim Materyalleri Daire Başkanlığı tarafından çevrimiçi 'Ölçme ve Değerlendirme İlkeleri Semineri' düzenlendi.
Öğretim Materyallerinin Hazırlanmasına Yönelik Ölçme ve Değerlendirme İlkeleri Semineri Gerçekleştirildi

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü, Programlar ve Öğretim Materyalleri Daire Başkanlığı tarafından çevrim içi 'Ölçme ve Değerlendirme İlkeleri Semineri' düzenlendi. İstanbul, Bursa ve İzmir'de bulunan ders kitapları ve öğretim materyalleri geliştirmekle görevli ve gönüllü öğretmenler ile yöneticilerin katıldığı seminer, 16 Mart Çarşamba günü yapıldı.

Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün de destek verdiği seminer, Ölçme ve Değerlendirme Uzmanı Eray Selçuk'un sunumuyla başladı. Seminer alan uzmanlarının Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi ile İmam-Hatip Lisesi Meslek Dersleri eğitim materyallerinde soru yazımına yönelik sık karşılaşılan problemlere dair bilgilendirmeler ile devam etti. 

Toplantıya Programlar ve Öğretim Materyalleri Daire Başkanı Dr. Ahmet İŞLEYEN de katıldı. Dr. İşleyen, bu tür faaliyetlerin materyal geliştirme süreçlerindeki olumlu tesirlerine dikkat çekip, 'Ölçme ve Değerlendirme İlkeleri Semineri'nin hem ders kitaplarının yazımında hem de yardımcı kaynakların hazırlanmasında müspet bir etki bırakacağına inandığını ifade etti.

Seminer, soru-cevap oturumu ve ardından katılımcıların yorumları ile tamamlandı.

17-03-202217-03-202217-03-2022

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.